Langustrend aktsiaturul jätkus

Raivo Sormunen 15. juuni 2001, 00:00

Üleeilne Euroopa aktsiaturgude tõus jäigi Tallinna börsil kaasa tegemata. Kuid see-eest haakis eile kohalik aktsiaturg end langevate välisturgude sappa ning läbis päevaga küllalt mõõduka languse.

Hansapanga aktsia, mis veel möödunud nädalal liikus viimase kolme ja poole aasta kõrgemate tasemete juures, kukkus eilse päeva alguses kohe läbi psühholoogilise 150 krooni joone, sulgudes 149,75 kroonil ehk 1,2% üleeilsest tasemest madalamal.

Eesti Telekomi aktsia sulgus 72,25 kroonil, jäädes kolmapäevasele sulgemishinnale alla enam kui kahe protsendiga. Täpselt sama palju langes eile ka Dow Jonesi Euroopa telekomisektori indeks.

Eilse aktsiaturu languse taga oli kõige tõenäolisemalt kaks põhjust.

Esiteks see, et välisturgudel on investorid muutunud taas üha umbusklikumaks ning kardavad, et ettevõtete majandustulemuste loodetud paranemine teisel poolaastal võib edasi lükkuda. Mida kauem stagnatsioon välisturgudel aga jätkub, seda tugevamini hakkab see mõjutama kohalikku majandust ja siinseid ettevõtteid.

Teiseks languse põhjuseks võib olla ostuoptsioonide kinnipanemine, mis langetas maaklerite sõnul kohalikku aktsiaturgu ka üleeile.

Kuna selle kuu optsioonilepingud lõppevad täna, peaks ka aktsiaturg sellest tingituna mõnevõrra stabiliseeruma.

Ühispanga maakler Märt Helmja ütles uudisteagentuurile Reuters, et aktsiad on hetkel kukkunud juba üsna atraktiivsetele tasemetele. Ta ennustas, et aktsiaturg võib veel mõnevõrra langeda, kuid samas on ka kukkumisruum küllalt limiteeritud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing