Odava maja müüja peidus

Sulev Oll 18. juuni 2001, 00:00

Ajalehes Kuldne Börs avaldatud reklaampildi mõjul OÜ-lt Wisteria veerand miljoni kroonise ehk umbes kolm korda tavahinnast odavama maja ostmisest huvitatud Tõnu Sepal Saaremaalt tuli Tallinnast lahkuda tühjade kätega.

Majamüüjaga kohtumise eest küsitud 5000kroonist nn informatsioonimaksu ta firmale maksta ei soovinud, tasuta informatsiooni aga ei antud. ?Jätke oma kontaktandmed ja kui te meie ülemusele meeldite, võtame ise ühendust,? öeldi Kuldses Börsis märgitud telefoninumbril.

Ülemuse enda otsetelefoni öelda ei tahetud. ?Valeri ei luba numbrit anda,? sõnas end Toomaseks nimetanud mees.

Täpsemat infot ei saanud Sepp ka mitmete majapiltidega illustreeritud Wisteria internetileheküljel märgitud neljalt aadressilt.

?Jah, mäletan, tulid siia ühed mehed ammu nagu partisanid ja läksid nagu partisanid,? ütles vene keelt kõnelev mees Rahumäe tee 3 hoovil. ?Siin nad üht garaa?iboksi üürisid, aga millega tegelesid, küll ei oska öelda.?

Juba aastal 1997 äriregistrile esimese majandusaasta aruande esitanud OÜ Wisteria jälgi polnud ka aadressil Ädala 8. ?Meie tegutseme siin eelmise aasta jõuludest alates, muudest ettevõtetest ei tea me midagi,? ütles OÜ Reval Impex sekretär.

Ka aadressil Paljassaare 17 ei leidunud inimest, kes Wisteria kohta midagi täpsemat öelda osanuks. Lõrisevate koerte saatel teed juhatanud valvur suutis küll näidata maja, kus talle tundmatu nimega osaühing võiks asuda, majas aga nokitses vaid ASi Demimore töömees tooli seljatoe kallal. ?All korrusel peaks olema veel kaks puidutöökoda,? ütles ta paberile ladina tähtedega kirjutatud osaühingu nime vaadates ükskõikselt.

Alumise korruse ukse ees rippus tabalukk. Uksele, valge pitseeritud pabeririba kõrvale oli vene keeles kirjutatud ?Võti on raamatupidaja juures.? Kes ukse taga varem tegutses, ei osanud öelda ükski endise sõjaväeosa territooriumil askeldanud meestest.

Wisteria neljandal ametlikul aadressil Kadaka tee 62a-336 istus silditu ja numbritu ukse taga küll heledapäine naistöötaja, kellele kõrvaltoast lisandus kohe ka tema kolleeg, kuid majamüüjad nad polnud.

Kuldse Börsi reklaampildil kujutatud mändide all asuva kena komplekteeritava maja kohta teadsid nad üksnes, et 250 000 krooni eest saab hunniku puitdetaile. ?Vundament pole hinna sees, katus ka ei ole, sisesoojustus ka mitte, välissoojustus ? ah, teate, ma ei tea täpselt,? ütles Evan Grupp OÜ naistöötaja. ?Osutan OÜ-le Wisteria vaid raamatupidamisteenust.?

Küll kutsus raamatupidamisteenuse osutaja majaostja kõrvaltuppa ja pakkus talle seal närviliselt hingeldades 250 000kroonise puitmaja asemel 700 000kroonist betoondetailidest maja. Ühtlasi avaldas ta majaostjale ka varem saladuses hoitud Valeri telefoninumbri.

Paraku polnud Tõnu Sepal kolm korda lubatust kallima maja ostmise vastu mingit huvi, helistamine odavaid maju pakkunud Wisteria omanikule Taimo Sardisele ei andnud tulemusi. Neli mobiiltelefoni numbrit viiest ei vastanud üldse, viiendale ei vastanud aga keegi.

Ei aidanud ka OÜ Wisteria ametlikult blanketilt leitud firma viies aadress. ?Jumala eest, pole seda nime kuulnudki,? ütles Nõmme tee 2 asuva OÜ Lasur töötaja.

Samamoodi kui petetud majaostja on püüdnud Taimo Sardisega ühendust saada ka paljude tegevusaladega Wisteria palgatud kümmekond kaitsejõudude peastaabi ehitusel töötanud töömeest, kelle Sardis selle aasta veebruaris-märtsis palgata jättis.

Kümneid tuhandeid kroone palgaraha maksmata jätnud Sardis põhjendas seda peatöövõtja ASi Restor eraldatud summade vähenemisega ja nimetas töövaidluskomisjoni juhataja Enn Reinsalu ütluse kohaselt töömehi väljapressijateks.

Töövaidluskomisjon mõistis maksmata jäänud summad koos viivistega küll välja, näiteks Mati Sokolov pole lubatud 8200 krooni aga tänaseni kätte saanud.

Eeldusi võlgade maksmiseks ei loo ka OÜ Wisteria kahjumiga lõppenud majandusaastad 1998 ja 1999 ning selle aasta 1. juuni seisuga maksuametile võlgu oldavad 31 000 krooni.

Lisaks probleemidele majaostjate ja petetud töömeestega trahviti Wisteriat ehitus-lammutusjäätmete viimise eest selleks mitte ettenähtud kohta. Trahvi kinnitas ka kohus ja tänaseks on Saue valda metsa alla kuhjatud jäätmed koristatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing