Vargakindlus 100 krooni eest

Kaia Otti 19. juuni 2001, 00:00

Kodu või kontori valvamiseks paigaldatud turvasüsteem aitab vargust ennetada vaid siis, kui valveseadmed on töökorras ja neid on korrapäraselt hooldatud. Büroo või kodu turvaseadmed vajavad hooldust samamoodi kui iga teinegi kodutehnika ? nii nagu on tarvis aeg-ajalt külmkappi sulatada, autoga hoolduses ning ülevaatusel käia.

Ei ole olemas hooldusvaba head tehnikat, ei ole olemas hooldusvabasid hästi töötavaid valveseadmeid. Kodu ja väiksema büroo valveseadmete korrashoiu tagamiseks piisab ühest hoolduse korrast aastas.

Väga keeruliste ja mahukate valvelahenduste puhul soovitatakse spetsialistidel valveseadmed üle vaadata ja nende korrasolekut kontrollida kaks korda aastas.

Valvetehnika andurid peavad valvatavast objektist n-ö nägema õiget sektorit. Kuid võib juhtuda, et turvaseade ei kata vajalikku ala täiel määral. Andur võib olla nihkunud näiteks põhjusel, et selle on vastu läinud harjavars, keegi on liiga ägedalt tolmu pühkinud või seinu tapetseerides valveseadet puudutanud.

Loomulikult ei tohi valveteenuse tellinud ettevõte valvesüsteemi osi oma äranägemise järgi valvataval alal ümber tõsta ega ümber ühendada.

Mitte ükski turvafirma ei võta endale riski vastutada valvetehnika töökorras oleku eest ning garanteerida häiresignaali vastuvõtmine ja edastamine, kui süsteemi pole aastaid hooldatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing