Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ebaseadusliku puurkaevu rajajad leidmata

20. juuni 2001, 08:37

Lohkvas Vara Realiseerimiskeskuse krundil paiknev ebaseaduslik puurkaev paneb ametnikud käsi laiutama - kaevu ehituse kohta pole ühtki paberit, kuid keskkonnainspektorid ehitajat ei karista, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu Postimehele tulnud anonüümse vihje peale 11. juunil Lohkvas käinud keskkonnainspektorid leidsid eest töötava puurkaevu, mille rajamise kohta ei andnud kaevu senine valdaja, Ehitusmaailma kaubamärgi all tegutsev AS Fanaal selgitust.

Fanaalil polnud ette näidata ainsatki dokumenti, mis annaks aimu kaevu ehitamise ajast või kinnitaks selle rajamise seaduslikkust. Kaev pole arvel ka Tartumaa keskkonnateenistuses.

Keskkonnainspektsiooni Tartumaa osakonna veespetsialisti Arno Oja sõnul väidab Fanaal, et kui firma viis aastat tagasi Lohkvas kaupluse avas, oli puurkaev juba olemas.

?Kaev on seina lähedal, selle ümbrus on asfalteeritud,? kirjeldas Oja nähtud pilti. ?Mingeid kaevamise jälgi pole. /---/ Asi paistab tõesti sedamoodi, et nemad on heausksed kasutajad. Inimest ei saa karistada selle eest, mida ta pole teinud.?

Oja kinnitusel on välisel vaatlusel võimatu kindlaks teha, kas puurkaev on kaevatud üks, kaks, kolm või kümme aastat tagasi. Kaevu vanust määrata võivate ekspertide palkamiseks pole inspektsioonil raha ja seepärast ei ole alust ASi Fanaal trahvida, ütles Oja.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing