Prantslased avavad Tartus täna klaasitehase

Väinu Rozental 21. juuni 2001, 00:00

Raua andmeil on emafirma investeerinud tehasesse kokku 40 miljonit krooni. Tänavu jaanuari algul tootmist alustanud uus tehas käivitas maikuus uue klaasi karastamise tehnoloogialiini.

?Karastatud klaasi valmistame kontserni tellimusel,? selgitas Raud. ?Põhitoodangut, klaaspaketti, tarbivad peamiselt Eesti akna- ja uksetööstused.?

Eelmisel aastal tootis Baltiklaas üle 100 000 ruutmeetri klaaspaketti. Ettevõtte mullune käive oli 51,5 miljonit krooni ja kasum 3,3 miljonit krooni.

?Käibe kasv oli mullu võrreldes 1999. aastaga 80 protsenti,? ütles Raud ja lisas, et tänavu nad nii suurt kasvu ei prognoosi.

ASi Saint-Gobain Sekurit Eesti (endine Elvex) juhataja Andi Kasaku andmeil investeeris Saint-Gobain eelmisel aastal Eestisse kokku 85,9 miljonit krooni. Tänavu teeb Saint-Gobain suurima investeeringu ? 70 miljonit krooni ? Elvas asuva autode esiklaaside tootmise laiendusse.

Prantsuse Saint-Gobainil on Eestis neli tütarettevõtet: autode esi- ja küljeklaase valmistav Saint-Gobain Sekurit Eesti, klaaspakette tootev Baltiklaas, isolatsioonimaterjali tootev AS Saint-Gobain Isover Eesti ning autoklaaside müügi ja paigaldusega tegelev AS Autover-Autoklaas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing