Kareda vald müüb võlgade katteks lasteaia

26. juuni 2001, 08:45

Järvamaa Kareda vald on esimene suurtes võlgades omavalitsus, kes oma maksejõuetust tunnistades müüb maha lasteaiahoone ning osaluse maakonnahaiglas, kirjutab Postimees.

Peetri lasteaeda pole lastel asja juba eeloleval sügisel, sest Kareda vallavolikogu otsustas 13 aastat tagasi lasteaiaks ehitatud hoone hiljuti eelarveaugu lappimiseks maha müüa.

Volikogu põhjendas oma otsust sellega, et lasteaed kulutab aastas ligi pool miljonit krooni ning kui mais pidi Kareda valla eelarvesse laekuma 130 000 krooni üksikisiku tulumaksu, jõudis loodetud summast pangakontole vaid veidi rohkem kui pool.

Vallavanem ei pidanud olukorda siiski väga hulluks, sest kui tulud laekuvad endises ulatuses ehk 170 000 krooni kuus, jääks aasta lõpul puudu vaid 100 000 krooni.

Kui Järvamaa valdade ühisomavalitsuses olev Järvamaa haigla võtab miljonitesse ulatuva laenu, jääks alla tuhande elanikuga Kareda vallale kanda 120 000-kroonine aastamaks. Uleksini sõnul sunnib selline summa valda ka oma osalusest haiglas loobuma.

Rahandusministeeriumi pingerea põhjal on Kareda vald üks neist poolesajast omavalitsusest, mis peaks kohe uksed kinni panema, sest ei tule mingil juhul ots otsaga kokku.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing