Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Olevimäe Kinnisvara läks pankrotti

26. juuni 2001, 11:51

Tallinna Linnakohtu kohtunik Hannes Kiris kuulutas välja aastate eest Tallinna Panga ja Kesklinna valitsuse asutatud Vanalinna Fondist väljakasvanud OÜ Olevimäe Kinnisvara pankroti.

Ehkki võlgniku esindaja teatas kohtus, et pankrot võiks varapuudusel kohe raugeda, soovis Ühispanga esindaja Tiina Kukk, et pankrotihaldur selgitaks välja kõik asjaolud ja siis teeks otsuse raugemise kohta.

Pankrotihalduriks määratud Tiina Mitt leidis oma esialgses aruandes kohtule, et tegu on jämeda juhtimisveaga. Pangast saadud laenu ei kasutatud hoonete remondiks, nagu oli ette nähtud, vaid see laenati edasi. 'Pank andis laenu nii välja, et algusest peale oli teada, et see tagasi ei tule, sest sel polnud mingit tagatist,' selgitas ta.

Tallinna Panga juht Guido Sammelselg kuulus samal ajal, kui laen anti, Vanalinna Fondi juhatusse koos Kesklinna valitsuse vanema Jüri Otiga.

Skeemi, kus pank moodustab tütarfirma, investeerib sellesse ja laseb siis pankrotti, kasutasid mõni aeg tagasi Miti väitel paljud pangad.

Pankrotis Olevimäe Kinnisavara võlgneb Eesti Ühispangale 11,7 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing