Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Preatoni toob homme 180 välisinvestorit Eestisse

27. juuni 2001, 16:47

Homme, 28. juunil kell pool kaks päeval saabub Itaalia päritolu ärimehe Ernesto Preatoni kutsel Tallinna erilennukiga 180 Itaalia ja Lääne-Euroopa investorist ja ärimehest koosnev delegatsioon.

Delegatsioon tutvub homme ja reedel Eesti investeerimiskeskkonna, kinnisvaraturu olukorra ja Baltikumi suurima kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital Grupp viimaste majanduslike arengutega, teatas suhtekorraldusfirma KPMS Partner konsultant Margus Mets.

28.-29. juunil Tallinnas ja 29.-30. juunil Riias viibiv investorite delegatsioon tutvub kahe riigi majandus- ja rahandusolukorraga, kinnisvaraturu arenguga ning külastab Pro Kapital Grupi poolt omandatud ja arendatavaid objekte.

Seekordne visiit Lätti ja Eestisse on järg Preatoni poolt viimase nelja aasta jooksul korraldatud seitsmele investorite visiidile Baltikumi. Tekkinud koostöö tulemusena on paljud Eestit külastanud investorid ja ärimehed investeerinud siinsetesse kaubandus, teenindus ja rahandusettevõtetesse, kinnisvaraprojektidesse ning Tallinna Väärtpaberibörsil kaubeldavate ettevõtete aktsiatesse.

Paljud delegatsiooni kooseisu kuuluvad investorid on ka AS Pro Kapital Grupi aktsionärid, kes osalevad reedel Tallinnas toimuval ettevõtte aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul. Üldkoosoleku päevakorras on Pro Kapitali aktsiakapitali suurendamine suunatud aktsiaemissiooni teel. Aktsiakapitali suurendamise põhjuseks on täiendavate rahaliste vahendite kaasamine AS Pro Kapital Grupp majandustegevusse. Ettevõtte juhatuse ettepanekul suurendatakse senist aktsiakapitali 121,8 miljoni krooni võrra 469,9 miljoni kroonini.

Ernesto Preatoni tegutseb Balti riikides ja Loode-Venemaal peamiselt kinnisvaraarenduse vallas. Preatoni on suuraktsionär Tallinna Väärtpaberibörsi põhinimekirjas noteeritud Baltikumi suurima kinnisvaraarendus firmas Pro Kapital Grupp ja talle kuulub ka Eestis investeerimis- ja personaalpanganduse teenuseid pakkuv Preatoni Pank.

Ernesto Preatonil on enam kui 25 aasta pikkune kogemus kinnisvaraarenduse valdkonnas Itaalias, USAs, Egiptuses ja Prantsusmaal. Preatoni alustas investeerimist Eesti kinnisvaraturule 1995. aastal ja 1996 omandas aktsiaseltsi Pro Kapital.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing