IT-firmadel üllatavalt hea müük juunis

Viktoria Korpan 04. juuli 2001, 00:00

Eesti ühe suurema IT-kontserni ASi Baltic Computer Systems (BCS) esimese poolaasta käive oli 79 miljonit krooni. BCS juhatuse esimees Erko Tamuri ütles, et kontserni juuni käive oli 19 miljonit krooni.

?Juuni käibe kasv oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 60%,? sõnas Tamuri. ?Käibe kasvu üheks põhjuseks oli ühe suure hanke realiseerimine, mis hõlmas 25% kuukäibest.? Hanke sihtkoht oli Riigimetsa Majandamise Keskus.

BCSi 2001. aasta esimese kvartali netokäive oli 36 miljonit krooni, ettevõte teenis 1,4 miljonit krooni puhaskasumit.

Eesti suuruselt teine arvutitootja ASi Ordi 2001. aasta teise kvartali netokäive oli ligi 41,6 miljonit krooni.

Ordi juht Sulev Sisask ütles, et võrreldes eelmise aasta teise kvartali tulemusega kasvas firma käive veidi üle 50% võrra. Ordi 2000. aasta teise kvartali käive oli 27,7 miljonit krooni.

Ordi esimese poolaasta netokäive on 87,75 miljonit krooni. ?Politseiameti ja justiitsministeeriumi võidetud riigihanked andsid meile lisaks 5 miljonit krooni,? rääkis Sisask.

?Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas MicroLink Arvutite müüdud arvutite arv juunis Eestis 55%,? ütles MicroLink Arvutite tootejuht Mart Sepp. ?Hea tulemuse tingis oodatust aktiivsem nõudlus erasektoris ja ka tugev ärisektor.?

MicroLink Arvutide juuni realiseerimise netokäive oli 15,4 miljonit krooni, sellest andis internetikeskkond arvutid. com 6,2 miljoni kroonise käibe.

?Aasta esimese viie kuuga oli arvutid.com käive 18,8 miljonit krooni. Juunis moodustas e-tellimuste osakaal kogukäibest juba 40%,? ütles Sepp.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing