Suvi peletab südalinnast eemale

Heidi Vihma 13. juuli 2001, 00:00

Seekord läksime lõunale Nõmme ja Hiiu vahel asuvasse restorani Lepido. Istusime terrassile, sest umbses saalis olid köögilõhnad. Raske on restorani terrassile leida vähem sobivat kohta ? vaid paar meetrit tiheda liiklusega Pärnu maanteest, ümberringi vaikne aedlinn, siin autode müra ja heitgaasid.

Menüü on selline nagu kõik menüüd kümne-kahekümne aasta eest. Vakstukaaned, kiletatud lehtedel alguses natuke sööke ja siis väga pikalt jooke. Mõned ortograafiavead. Lambapraad oli küll kirjas, kuid tegelikult otsas. Värskeid maasikaid kirjas polnud ega pakkunud neid ka ettekandja, kuid baariletil neid oli ja püsikliendid teadsid ka tellida.

Toit on Lepidos siiski hea. Õllesuupistete ja eelroogade valik on suur, praadigi võimalik mitme vahel valida. Kokk oskab oma tööd hästi. Kihiline vasikafilee (68 krooni) ja taipäraseks nimetatud kana (65 krooni) olid mõlemad maitsvad ja mahlased, kuid lisandid oleksid võinud mitmekesisemad olla. Ettekandja kiirustas mis suutis, aga sööjaid oli korraga palju. Kui magustoit lõpetatud, oli poolteist tundi möödas ja kõva seljatoeta pink valmistas juba tõelist vaeva.

Kõrvallauas istusid kaks mõnusat meest, jõid õlut, sõid kõrvale küüslauguleibu ja muud õllekõrvast. Nad paistsid rahul olevat ning ettekandja muudkui tõi õlut ja toitu juurde. Nii et sõpradega õlut jooma võib Lepidosse minna küll. Aga ärge laske ennast eksitada restorani nimetusest, see on ikkagi ainult pubi. Ja varuge taskusse sularaha, sest kaardiga maksta seal ei saa.

  • Lepido
    Tallinn, Pärnu mnt 364
    avatud: 12?24
    hinnaklass: keskmine
    telefon: 670 1291

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing