Postimees: raudteetehing nõuab Pärnoja ja Jürgensoni loovutamist

17. juuli 2001, 09:15

Riigile täbarast olukorrast Eesti Raudtee erastamisel väljatulemiseks tuleb valitsusel vabaneda tehingu sõlmimise eest vastutavatest ministritest Toivo Jürgensonist ja Mihkel Pärnojast, kirjutab Postimehe juhtkiri.

Eesti Raudtee enamusosaluse müüki on viperused ja küsitavused saatnud peaaegu kogu protsessi käigus - kummaliselt valitud erastamisnõustaja, bluffiv võitja, musta rahaga spekulandid, kohtulahingud ning lõppude lõpuks kiirkorras sõlmitud tehing, mis oli täis küsitavusi.

Arusaamatul kombel sõlmiti pärast aastaid veninud erastamisprotsessi müügileping kibekiiresti ühe nädalalõpu jooksul, millal tekkis lepingusse ka hulgaliselt riigi garantiisid, millest varem juttugi polnud.

Nii võtsidki agentuuri juht Jaak Liivik ning teede- ja sideminister Toivo Jürgenson endale õiguse sõlmida leping miljardilise kohustusega riigile, mis tähendaks riigile garantiide jõustumisel raudteest loobumist null krooni eest.

Liiviku tegemiste eest vastutab otseselt agentuuri nõukogu esimees Mihkel Pärnoja, kelle nõusolekuta vaevalt et Liivik oleks lepingule allkirja andnud.

Valitsusel oleks vajalik opositsiooniga kokku leppida, et raudteetehingut siiski tagasi ei pöörata. Samas oleks mõistlik, et erastaja loobuks tegelikkuses erastamisleppesse kirjutatud, kuid vaieldavate riigi garantiide kasutamisest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing