Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Larsseni juht: endine töötaja istub kõrvaltoas, aga me ei suhtle

Inno Tähismaa 26. juuli 2001, 11:34

Riiuli- ja maksuvabade firmadega tegeleva AS Larssen juht Aleksei Saaremägi ütles, et endine AS Larssen nõukogu liige Andrei Proskura töötab küll kõrvaltoas, aga nad omavahel ei suhtle.

?Ma pole seal käinud ega taha teda näha,? tunnistas Saaremägi. Tema sõnul pole Proskura enam Larsseniga seotud ja tegeleb oma ettevõttega OÜ Saville. Saaremägi ei osanud öelda, kuidas Proskuraga ühendust saada.

Saaremägi ütles, et Proskura müüs oma osaluse möödunud aastal maha, aga ta ei osanud öelda, kellele.

Äriregistri andmetel on Saville üks sadadest riiulifirmadest, mille on asutanud üks Larsseni ettevõte grupi ettevõte Larsseni Ettevõtete Asutamisteenuse OÜ. Saville omakorda asutas möödunud aasta lõpus ettevõtte OÜ Pettinary Haldus. Viimane ostis Pro Kapitali andmetel tänavu märtsis Ernesto Preatoni kontrolli all olevalt Hong Kongi firmalt Baltic Investments Ltd 6 ha suuruse kinnistu Tallinna lahes ääres (AS Kalaranna) ja müüs selle paar kuud hiljem edasi ASile Pro Kapital Eesti.

Äripäeva käsutuses oleva lepingu kohaselt ostis Pro Kapital Eesti nimetatud kinnistu otse Baltic Investments`ilt hinnaga 142 miljonit krooni.

AS Larssen nõukogu liikmed on firma asutaja Leonid Agejev, Ilmar Ibragimov ja Andrei T?ernõ?ev. Äriregistri andmetel oli või on Agejev juhatuse liige ligi 300s firmas, nende hulgas Pro Kapitaliga seotud ettevõtetes OÜ Svalbork Invest, Tondi Kvartal AS, Domina Privary Security AS ja PK Vara AS.

Andrei Proskura on omakorda juhatuse liige ASis Pro Liising, mille nõukogu liige on Pro kapital Grupi juhatuse liige Aivar Pihlak.

Kõik nimetatud firmad asuvad aadressil Narva mnt 13 Pro Kapitali majas.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing