Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ministrid ei mäleta midagi Ernesto Preatonile kodakondsuse andmisest

26. juuli 2001, 09:03

Ernesto Preatonile vähem kui kaks aastat tagasi erakordsete teenete eest Eesti kodakondsuse andmisega seotud poliitikud ning ametnikud väidavad, et on ära unustanud, kellelt kodakondsuse andmise mõte pärineb ega soovi Itaalia päritolu ärimehega seotud küsimusi üldse kommenteerida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ametlikult esitas Preatonile kodakondsuse andmise ettepaneku valitsusele majandusminister Mihkel Pärnoja 23. septembril 1999. aastal. Preatoni ise kirjutas taotluse Eesti kodanikuks saamise kohta alles kolm kuud hiljem ? 23. detsembril 1999. aastal. 28. detsembril otsustas valitsus ühehäälselt Preatonile kodakondsuse anda.

Minister Pärnoja keeldus selgitamast, kust ta teada sai, et Preatoni tahaks Eesti kodanikuks saada ning palus sel teemal ajakirjandusega suhelda oma nõunik Maria Alajõel.

Alajõe ütles, et Pärnoja on tänaseks juba kindlasti unustanud, kust tuli ärimehele kodakondsuse andmise idee, kui ta seda üldse kunagi teadnud on.

Pärast rohkem kui veerand tunni pikkust intervjuud meenus Alajõele, et tegelikult tuli mõte ärimehele kodakondsuse andmiseks hoopis rahvastikuministri büroost ning sealsed töötajad peaksid teadma, kes idee algatas.

Rahvastikuminister Katrin Saksa nõunik Mihkel Liivo aga ütles, et nende büroost on Preatoni dokumendid küll läbi käinud, kuid alles pärast seda, kui idee juba ringluses oli ning minister Saksa büroost see mõte kindlasti pärit ei ole.

Rahandusministeeriumi nõunik Daniel Vaarikuga ütles, et ka rahandusministeeriumist ei saanud Preatoni kodakondsuse mõte kindlasti algust. ?Pärnoja ajas seda asja,? lausus ta. ?Ta tegeles sellega isiklikult ja peaks ikka mäletama, sest ega see nüüd nii ammu ka olnud.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing