Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tehingust Pro Kapitaliga lõikasid 18 mln krooni Toomas Tooliga seotud ärimehed

Inno Tähismaa 01. august 2001, 11:53

Pro Kapitalile maksimaalselt 17,8 miljonit krooni kahju toonud kinnisvaratehingust said kasu Toomas Tooliga seotud ärimehed Kaido Ojamets ja Mart Mutso.

Ojamets ja Mutso on OÜ Hansameister nõukogu liikmed. Ojamets ja Mutso ostsid OÜ Hansameister kaudu aasta algul Tallinna sadama-alal 50 mln kroonise alghinnaga linnalt kaks kinnistut, mille mõni aeg hiljem müüsid edasi Pro Kapitalile. Pro Kapital Grupi nimel sõlmis tehingu ettevõtte juhatuse liige Ilona Saari.

Ojamets ja Mutso on endised Polümeeri juhid. Tehase omanik on end avalikkuse eest varjav Toomas Tool. Mutso on puhastusaineid tootva AS Estko juht.

Ojamets on mitmetes Polümeerist välja kasvanud ettevõtte nõukogus, lisaks ASi Baltsped nõukogu liige. Möödunud aastal aitas ta Toomas Toolil üle võtta kalatööstusettevõtet AS Esmar.

Kolmas Hansameistri nõukogu liige on Andrus Kadak, kes on Mutso ja Ojametsa kinnisvara haldamisega tegeleva ettevõtte AS Bensont juht.

Estko juht Mart Mutso ütles, et tema tehingute kohta midagi ei räägi. Ojametsa mobiiltelefoni numbril vastanud tundmatuks jääda soovinud noorusliku häälega naisterahvas ütles algul, et Ojamets on praegu üldse puhkusel, veidi hiljem aga rääkis, et ta Ojametsa üldse ei tunnegi.

OÜ Hansameister on registreeritud möödunud aasta märtsis Kiviõlis. Kadak ja Ojamets on ettevõtte nõukogu liikmed möödunud aasta suvest, Mutso tänavu märtsist. Tänavu veebruarist märtsi alguseni (mil toimus sadama kinnistute erastamine) oli Hansameistri nõukogus ka Ilona Saari. Enne seda, möödunud suvest kuni veebruarini oli Hansameistri nõukogu liige Saari elukaaslane Robert Silajev.

Saari pole enda või oma elukaaslase kasu saadud tehingust avalikult kinnitanud ega ümber lükanud. Samuti varjab end avalikkuse eest Saari elukaaslane Robert Silajev.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing