Tervisekaitse ei luba Pärnu Vanal turul jätkata

03. august 2001, 09:33

Pärnu linnavalitsus otsustab teisipäeval, kas Pärnu Vana turg saab ebaseadusliku tegutsemise eest trahvi või minnakse koos politseinikega turgu sulgema, kirjutab Pärnu Postimees.

?Siiani lootsime, et turu valdaja võtab ise midagi ette olukorra parandamiseks, kuid Pajo on meie lootusi petnud,? rääkis linnasekretär Tiina Roht. ?Aga nüüd on Pajo liiale läinud.?

Vana turu valdaja Ain Pajo esitas Pärnu tervisekaitsetalitusele taotluse turu tunnustamiseks, kuid tervisekaitsetalitus ei andnud seda. Praegu tegutseb turg toidukauba müügiloata.

Seni on Vanal turul trahvitud vaid üksikuid müüjaid, ASile Pajo kui turu haldajale ei ole halduskaristusi määratud.

Tööstuskauba müügiks on turul kauplemisluba 1. septembrini, siis arutab linnavalitsus taas kauplemisloa pikendamist.

Tervisekaitsetalituse tunnustust on Pajol vaja, et taotleda linnalt tegevusluba.
Praegu teenib Pajo ebaseaduslikul turul näiteks kartulimüüja puhul 20 krooni igalt väljaüüritud letimeetrilt päevas, lisaks neile kasseeritakse raha tööstuskauba bokside pealt. Ühe turumüüja hinnangul ulatub AS Pajo päevakäive 10 000 kroonini.

Üheks turu mittekordategemise argumendiks nimetab AS Pajo omanik Ain Pajo seda, et tal puudub turul ehitusluba. Seda ei saa ta aga enne, kui tervisekaitse on Vanale turule tunnustuse andnud.

Roht kommenteeris, et remontida ei keela Pajol keegi. ?Loomulikult tohib ta korralikud kraanikausid üles panna ja tualetid korda teha. Selleks ei pea ehitama,? lausus Roht.

Linnavalitsus on teisipäevasel nõupidamisel probleemi ees, kas panna turg kinni või määrata rahatrahv.

Roht ei välistanud ka võimalust, et ebasanitaarne turg jääb karistuseta.

?Kui me turu sulgeme, kaotab suur hulk inimesi oma töö. Samas ei ole AS Pajol kümne päevapalga suuruse trahvi maksmine probleem, ilmselt see tema jaoks pisike summa midagi ei muuda,? rääkis Roht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing