ELK Lennuliinide osanikku ähvardab eraisiku pankrot

Viktoria Korpan 06. august 2001, 00:00

Tallinna Äripanga juhatuse esimees Valeri Haritonov ütles reedel, et ei soovi kommenteerida teemat, kas Aleksander Beloussov on tema juhitavale pangale võlgu või mitte.

Samas esitas Tallinna Äripank Tallinna linnakohtusse avalduse Aleksander Beloussovi kui erasiku pankroti algatamiseks juba 19. juulil. Asi suunati Tallinna linnakohtu kohtunikule Peeter Küttisele. Küttise sekretär ütles, et Äripank peab tänaseks, 6. juuliks, tasuma 12 000 krooni pankrotihalduri tasu selleks, et asi läheks menetlusse. Kohtusse esitatud Aleksander Beloussovi pankrotitaotluse põhjuseks on 2 miljoni krooni suurune võlg, mis tuli maksmata laenust ja intressidest.

Beloussovi endaga ei õnnestunud Äripäeval reedel ühendust saada.

Juuli alguses avaldati Tallinna linnavolikogu liikmete 2000. aasta majanduslike huvide deklaratsioonid. Beloussovil ei olnud 2000. aasta eest märgitud ühtegi laenu ega muid varalist kohustusi.

Beloussovile kuulub 567 aktsiat ASist ELK Grupp, mis omab 88,4 protsenti ASi ELK Lennuliinid aktsiatest. Beloussov juhtis ASi ELK Lennuliinid kuni eelmise aasta detsembrini, kui nõukogu vabastas ta firma presidendi kohast. Seejärel esitas firma Beloussovi vastu kohtusse ka miljonikroonise kahjunõude.

Mai lõpus kirjutas Postimees sellest, et politsei kahtlustab ELK Lennuliinide nõukogu esimees Rita Lillipuud 750 000 krooni maksva käekella ja 360 000 krooni väärt kuldportsigari varguses tema endiselt elukaaslaselt Aleksander Beloussovilt ning uurib ärinaise võimalikke kuritarvitusi firma aktsiatehingutes.

ELK Lennuliinid peatas hiljuti töö lennuliinidel Tallinn?Moskva ja Tallinn?Minsk, misjärel levisid kuuldused ELK Lennuliinide võimalikust pankrotist, mille üheks põhjuseks võis olla võlg Tallinna Lennujaamale.

?Väide, et ELK Lennuliinid on pankrotti minemas, ei vasta tõele, kuna ettevõttel on varasid turuväärtuses oluliselt rohkem kui kohustusi,? ütles ELK Lennuliinide juhatuse esimees Aleko Peipsi reedel. ?ELK Lennuliinid likvideerib kohustused tänavu kolmandas kvartalis.?

Peipsi rääkis, et ELK Lennuliinid on võlgu Tallinna Lennujaamale nii nagu suurem osa Tallinna Lennujaama klientidest. ?Käesoleval aastal on ELK Lennuliinid vähendanud Tallinna Lennujaama ees oma võlgnevust üle kahe korra,? sõnas ta. ?Maksetähtaja ületanud arved tasutakse lõplikult tänavu augustis.?

ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Rein Loik ütles, et ELK Lennuliinid on Tallinna Lennujaamale suure summa võlgu, kuid firma peab maksegraafikust kinni ja maksab võla tagasi.

?Need summad pole väikesed ja võlad teevad mulle muret. Võlgu olemine oli selle firma töö stiil algusest peale,? rääkis Loik. ?Meile meeldiks, kui nad lendudega jätaksid, aga neil ei ole mõtet jätkata, kui see on kahjumlik. Nende lennukid lähevad müüki, loodan, et nad maksavad võlad kinni. ?

Aleko Peipsi lisas, et ELK Lennuliinid jätkab tööd senisel turul, peab läbirääkimisi uute regulaarliinide ja regulaarsetete kaubat?arterite osas. 1999. aastal sai firma 12 miljonit krooni kahjumit.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing