Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BIG annab kliendile töötasu kätte enne palgapäeva

09. august 2001, 10:37

AS Balti Investeeringute Grupp (BIG) hakkab esimesena Eestis pakkuma palgafaktooringut, mis annab klientidele võimaluse saada oma töötasu kätte enne ametliku palgapäeva saabumist.

BIGi juhatuse esimehe Ingo Põderi sõnul on palgafaktooring sisuliselt mõeldud asendama ettevõtetes tänapäeval järjest vähem rakendatud avansi maksmist järgmise kuu töötasu arvelt.

Palgafaktooringu saamiseks on oluline, et töötaja omaks kindlat töökohta ja saaks sealt regulaarset töötasu. Töötasu suurus krediidi väljastamisel takistuseks ei ole, krediiti võib saada ka miinimumpalka saav inimene.

Palgafaktooringu puhul ei maksa töötaja krediidi eest mitte intressi, vaid ühekordset kasutamistasu. Kasutamistasu suuruseks on 5% väljastatavast summast, kuid mitte vähem kui 250 krooni, mis peetakse kinni väljastatud krediidisummast.

Antav krediidilimiit sõltub töötaja kuue eelneva kuu keskmisest töötasust ning tagastatakse üldjuhul ühe kuu jooksul. Samas on aga võimalik faktooringlepingu korduv automaatne pikenemine.

1992. aastal Tartus asutatud Balti Investeeringute Grupp on pankade ja liisingfirmade järel Baltimaade suurim laenuandja eraisikutele. Ettevõte laienes 1993. aastal Tallinnasse ning seejärel 1994. aastal Pärnusse. Väliskontoritest asutati Riias 1996. aastal tütarettevõte Vidzemes Kredits, mille põhitegevus on sarnane emafirmaga.

BIG teenis tänavu esimese poolaasta jooksul puhaskasumit üle kahe miljoni krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing