Rekordilise salvestusajaga diktofon sööb patareisid

Indrek Kald 10. august 2001, 00:00

Seega peab järjestikuseks täismahus salvestamiseks vahetama viis tundi enne maksimaalse salvestusaja lõppu diktofoni patareisid, muidu jäävad lindistuse viimased tunnid mälukaardile püüdmata. Helifailide mahamängimisel peavad patareid veelgi vähem vastu, kõigest kümme tundi.

Safa IRS-1600L standardvarustusse kuulub 32megabaidine mälukaart. Kogumahus 988 minutiga saab diktofoni salvestada 396 erinevat teadet, alles siis saab mälukaart täis. Iga vajutus lindistusnupule suurendab salvestuste arvu ühe võrra.

Erinevalt tavalisest kassetiga diktofonist võimaldab digidiktofon salvestiste n-ö kiiret kerimist. Salvestuse ajal on võimalik kasutada pausi. Salvestusi saab kustutada korraga ja ükshaaval.

VOR-süsteem tähendab, et vaikuse korral lülitab diktofon end automaatselt välja, et aktiveeruda siis, kui mikrofoni jõuab järgmine helilõik. Sellise funktsiooni miinuseks on aga puuduvate sõnaalgustega tekst, sest diktofon lülitub pärast pausi tööle väikese ajalise viivitusega.

Terve kaarditäie heli laadimine arvutisse kestab 13 minutit. Arvutisse salvestamisel tuleb kasutada diktofoni USB-porti. Hiljem on võimalik salvestusi arvutis töödelda ja toimetada, milleks kuulub diktofoni müügivarustusse ka spetsiaalse tarkvaraga laserplaat. Salvestuse arvutisse laadimise võimalust hindavad enim vast arvutitega seotud inimesed.

Safa on suurima mälumahuga Eestis müüdav digitaalne diktofon. Senised rekordid on küündinud kümnetunnise salvestusajani. Kuid Safa toodab ka enam kui 19tunnise salvestusajaga diktofone, neid Eestis veel ei müüda.

Lindistusaja näitur vedelkristallekraanil näitab, kui kaua on salvestus kestnud. Samas saab infot ka patarei seisukorra kohta, mis patareide lühikest kasutusaega arvestades on vajalik näit. Vedelkristallekraanil on taustavalgustus, kuid seda saab välja lülitada.

Koos patareidega 64 grammi kaaluv digidiktofon on veidi suurem välgumihklist. Kuid erinevalt teisest peaaegu samade mõõtmetega Diasonicu diktofonist, mida internetipoe www.kaabel.tv kaudu müüakse, kaalub Safa ligi kaks korda rohkem. Tänavu veebruaris müügile tulnud Korea 10tunnine digidiktofon Koko (nüüdne kaubamärk Diasonic) kaalub vaid 33 grammi.

Safa diktofonil on sisseehitatud mikrofon eraldi võimendiga, samuti lisamikrofoni lisamise võimalus. Uuel diktofonil on ka sisseehitatud minikõlar, kuid lisada saab eraldi kõrvaklapi. Kõrvaklapi ja lisamikrofon kuuluvad selle digidiktofoni lisavarustuse hulka.

Digitaalne diktofon on mõeldud firmajuhile või töötajale, kellel on tarvis oma mõtteid ja ideid kiirelt salvestada.

Näiteks kasutavad Eestis diktofone probleemide ülestähendamiseks ehitusfirmade projektijuhid, kui ehitatavat maja kontrollimas käivad. Samuti tuleb müügitöös ja projektijuhtimises ette koosolekuid, kus osalejate jutt vajab operatiivset kirjapanemist. Sealgi on digitaalne diktofon stenogrammi tegemiseks väga hea lahendus. Samuti sobib Safa digidiktofon näiteks võõrkeele õppijatele, kuna võimaldab salvestatut aeglaselt maha mängida.

Ajakirjanikud saavad uut diktofoni kasutada telefonikõnede lindistamiseks. Eelnevalt tuleb diktofon ja telefon ühendada spetsiaalse telefoniadapteriga ja aktiveerida automaatse lindistuse funktsioon. Kõik sisenevad ning väljuvad kõned salvestatakse automaatselt. Telefonikaabel ja -adapter kuuluvad diktofoni standardvarustuse hulka.

Digitaalsele diktofonile ei salvestu üldjuhul töömüra, samas kui varem diktofoniturul domineerinud kassetiga diktofoni puhul võiv mootorimüra helikvaliteeti päris tugevalt rikkuda.

Safa varustusest leiab kõrvaklapi, lisamikrofoni, CD-ROMi tarkvaraga, USB-kaabli diktofoni ja arvuti ühendamiseks ning kasutusjuhendi. Diktofoni garantii kestab pool aastat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing