Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kirikukirjad kolivad arvutisse

10. august 2001, 09:24

Eesti Evangeelse Luteri Kiriku (EELK) peapiiskop Jaan Kiivit ja tarkvarafirma Aprote juhataja Toomas Saarsen allkirjastasid teisipäeval lepingu luteri kiriku koguduseliikmete elektroonilise andmebaasi loomiseks, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu Pauluse koguduse juhatuse aseesimees EELK infotehnoloogianõukogu liige Priit Humal ütles, et esmajoones kantakse loodavasse registrisse praeguste koguduseliikmete andmed.

?Paljudel kogudustel on juba elektroonilised andmebaasid. Elu läheb edasi ning ainult kirikuraamatute põhjal on nüüdisajal raske tööd teha,? sõnas Humal, kuid tunnistas ka infoajastu miinuseid.

?Kui mingid andmed raamatusse kirjutati, siis sinna nad ka jäid. Kui tehti parandusi, siis jäid alles ka vanad sissekanded. Arvutis see enam nii ei ole - kui andmeid uuendada, siis vanad kaovad,? selgitas ta.

Kirikuraamatuid hoitakse seitsme luku ja riivi taga, elektroonilist andmebaasi on aga häkkerite võimalike rünnakute eest keerulisem kaitsta. Vargapoisid võivad arvuti ka hoopis ära viia.

?Kõigi nende probleemide lahendamiseks tahame koondada andmed ühte serverisse. See kaitseb andmebaasi ning võimaldab reguleerida kasutajatunnuste ja paroolide abil sellele ligipääsu, samuti säilitada kustutatud ja parandatud kandeid,? selgitas Humal.

Koguduseliikmeks olemist hinnatakse delikaatseks ning info selle kohta ei tohi jõuda võõrasteni inimese enda loata.

Septembri lõpuks peaks valmima kiriku olemasoleva infosüsteemi analüüs ning uue projekt, mis maksab kokku 80 000 krooni. Üldse läheb uue andmebaasi loomine EELK-le maksma alla miljoni krooni.

Luteri kirikul on Eestis 165 kogudust ning hinnanguliselt 200 000 liiget.

?Loodetavasti saavad kogudused mingit osa uuest süsteemist kasutada juba aasta pärast,? sõnas Humal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing