Preatoni unustas USA kinnisvaraäri kõik detailid

Inno Tähismaa 15. august 2001, 00:00

Vermonti keskkonnatalituse 1997. aasta 24. detsembri otsuse kohaselt olid Preatoni kontrolli all olevad Hollandi Antillidel registreeritud firmad tükeldanud selleks luba küsimata maatükke ja müünud neid edasi.

Maad edasi-tagasi müües kasutati vähemalt 14, aga võimalik, et veel 30 offshore-firmat, kusjuures kõiki tehinguid esindas Preatoni palgatud advokaat Gregory Howe.

Offshore-firmad ei omanud Vermontis aga ettevõtluse tegevusluba ega esitanud kohalikele võimudele aruandeid tegevuse kohta.

Preatoni investeeris Vermonti osariigi kinnistutesse 1976. aastal ja kruntideks tükeldamine toimus mitmekümne järgneva aasta jooksul.

Preatonit küsitledes ei suutnud Vermonti ametnikud välja selgitada, mis rolli mängisid tehingutes Preatoni ja tema investeeringutealane nõustaja Pagani, kuna Preatoni ei mäletanud oma tegevusest USAs midagi.

Kuigi Vermonti võimud selgitasid välja, et advokaat Howe tegutses Preatonilt saadud juhiste järgi, ei suutnud Preatoni ise meenutada, mis ajal viibis ta Vermontis, kellega ta seal kinnisvaraäri ajades kohtus, kes tegelesid üksikute kinnistute müügiga või kes andis korralduse kinnisvaratehingute sõlmimiseks.

Samuti ei suutnud Preatoni meenutada ühtegi üksikasja neist kinnisvaratehinguist, millele pakkus oma teenust Howe, ega mäletanud ühtegi juhtnööri, mis ta oli Howe?le andnud.

Kuna Preatoni ja Howe? jutust ei selgunud, kellele kuulusid tehinguis osalenud offshore-firmad, järeldas Vermonti keskkonnatalitus, et nende taga oli Ernesto Preatoni ja kinnistute müük oli seotud Preatoni sooviga tehtud investeeringust vabaneda.

Preatoni ise keeldub ajakirjandusega suhtlemast. ?Mul on koosolek pooleli,? ütleb ta telefonikõnele vastates juba mitmendat nädalat.

Mehe tegevus Pro Kapitalis sarnaneb tegevusega USAs, kuna ka Eestis pole Preatoni andnud tehingutele ise ühtegi allkirja. See jätab talle võimaluse öelda, et ta ei mäleta midagi.

Preatoni on varasemates intervjuudes viidanud ka äritegevusele USAs Vermonti osariigis. Tema väitel oli investeering kinnisvarasse USAs üks tema edukamaid ettevõtmisi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing