ELK Lennuliinid nõuab oma osanikult Beloussovilt ligi 5 mln krooni

15. august 2001, 10:52

Lennukompanii ELK Lennuliinid juhatuse esimees Aleko Peipsi ütles täna, et firma on esitanud oma osaniku ja endise juhi Aleksandr Beloussovi ja tema abikaasa vastu tsiviil- ja kriminaalkorras nõudeid kokku 4,7 miljoni krooni eest.

?Tsiviilkorras on ELK Lennuliinid Aleksandr Beloussovi ja tema abikaasa Tatjana Beloussovi vastu esitanud nõude summas 1,2 miljonit krooni, kriminaalkorras on ELK Lennuliinid Aleksandr Beloussovi vastu esitanud ligi 3,5 miljoni krooni suuruse nõude,? rääkis Peipsi.

?Seega on ELK Lennuliinide nõuete summa Aleksandr- ja Tatjana Beloussovi vastu 4,7 miljonit krooni, mis lisatakse nõudena Äripanga poolt algatatud Aleksandr Beloussovi eraisiku pankrotimenetlusse,? lausus Peipsi.

Millal võivad asjad kohtusse jõuda, ei osanud Peipsi veel öelda.

'Sellega tegeleb politsei, sõltub, kui kiiresti nad valmis jõuavad,' ütles ta.

Äripank nõuab Beloussovilt 1,8 miljonit krooni.

Aleksander Belossov oli ELK Lennuliinide president eelmise aasta detsembrini, seejärel kutsus ELK Lennuliinide nõukogu kutsus Beloussovi sellelt ametikohalt tagasi.

?Põhjuseks oli ebaprofessionaalne majandustegevuse juhtimine, millest tulenevalt ulatus ettevõtte ärikahjum varasemate aastate lõikes kümnetesse miljonitesse, rahaliste vahendite ebaseaduslik välja kandmine suures ulatuses isikliku kasu saamise eesmärgil ja ettevõttele kuuluva vallasvara riisumine suures ulatuses,? rääkis Peipsi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing