Peeter Lepp: ?Ma pole muidusööja!?

15. august 2001, 11:35

Erakordse, aasta alguseni tagasiulatuva palgatõusuga (16 800 krooni asemel nüüd koguni 25 000) õnnistatud Tallinna linnavolikogu aseesimees Peeter Lepp ei oska täpselt öelda, mis tööd ta iga päev raske raha eest teeb, kirjutab SL Õhtuleht.

Teie isik tõusis esile pärast viimast linnavolikogu istungit, kus teile määrati maksimumpalk 25 000 krooni ja seda tagasiulatuvalt aasta alguseni. On see teie arvates eetiline?

Palgakorraldus nägi kogu linnasüsteemis ette palgatõusu. See oli volikogu otsustada, minu käest ei küsitud. Ilmselt oli põhjuseks koalitsiooni kokkulepe, et volikogu (aseesimehe, toim.) koht võrdsustatakse abilinnapea kohaga. Kuid keegi ei vaidlustanud istungil palganumbrit... See oli üksmeelne otsus. Ma mõtlen, et kuna see oli saamata jäänud palk, siis ei... Ei peaks nagu olema see ebaeetiline. Ma usun, et kui (lagistab naerda) teile määrab ülemus palgatõusu...

Siis võtaksin vastu küll?

Ja-jah!

Miks teie palka kohe 1. jaanuarist ei tõstetud?

See oli juriidiline arusaamatus. Arvati, et volikogu esimees määrab palga. Pidasime juristidega aru ja selgus, et palgatõus tuleb määrata volikogu eraldi otsusega. Õige aeg läks tookord mööda. Päevakorda kerkisid muud asjad ja see polnud nii esmatähtis. Teadsin, et nagunii korrektuur tuleb, kuid numbrit ei osanud arvatagi. Selge oli, et ükskõik millal otsus tehakse, makstakse saamata jäänud töötasu tagantjärele. Aga inimesed üksikasju ju ei tea. Arvatakse, et eks need mingid muidusööjad on. Isegi minu sugulased on küsinud, mis tööd ma õieti teen.

Tavaliselt tõstetakse palka vaid kas hea töötulemuse või suurenenud töökoormuse puhul. Äkki nimetate kolm oma ametipostil õnnestunud või ellu viidud sammu?

(Lappab pabereid.) Ee, te tahate nüüd seda küsida, et millega on põhjendatud see palgatõus või... mis mõttes? (Lappab ikka paberites.)

Millised on ikkagi teie kolm suuremat õnnestumist oma ametipostil?

Ee, endale on hea... heamee... heameelega märkida, et kui see pakett (tõstab paberipakki) läheb volikogust läbi nii, et on saanud lahenduse ja me ei pea küsimusi edasi lükkama. See on ka minu töötulemus. Teine asi on see, et mina suhtlen kõikide fraktsioonidega, sõltumata parteist. Hääletus on kokkulepe ja mitte kauplemise mõttes, vaid sisuliselt, ning seda selgitustööd olen ma teinud. Me oleme palju asju niimoodi läbi surunud, kus opositsioon oleks võinud lihtsalt krillida. Me oleme saanud hääled taha ja see on tulemus.

Aga on siis töö muutunud pingelisemaks?

Arvan, et linnas on probleeme rohkem. Üüripiirmäärad, parkimise ja transpordi korraldus. Psühholoogiliselt on see töö raske. Murelikuks teeb see, et ega elu ei lähe kergemaks. Kas see palk seda korvab, on iseasi.

Või on teie palk n.-ö. vahetuskaup? Teie hääl toetab koalitsiooni ja nemad hoiavad teid palgal?

Oleks see palgatõus tekkinud mingis kriitilises situatsioonis, võiks ju sel teemal spekuleerida. Kuna see on volikogu poolt paika pandud, ei anna see kahtlustamiseks alust. Ühtki tingimust pole mulle esitatud. Minu südametunnistus on puhas!

Ametiautot teil enam pole?

Selle aasta algusest saadik mul ametiautot pole. Ametikoht muidugi eeldab auto olemasolu, sest liigun väga palju ringi. Jala ma ei käi, bussiga ma ei sõida ja ühtki taksoarvet pole ma esitanud. Sõidan oma autoga ja ostan ise bensiini.

Mobiiliarve ikka makstakse kinni?

Mobiiltelefon on minu isiklik. Kuni 1000 krooni maksab töökoht kinni, kuid nii palju ma ei räägi.

On teie ametikohal ette nähtud ka mingi esinduskulu?

See on 150 krooni kuus. Selle eest ostame kohvi, sest inimestele on viisakas kohvi pakkuda. Küpsiseid me enam ei osta.

Millistes komisjonides ise olete?

Majanduskomisjonis, õiguskomisjonis, olen ka Põhja-Tallinna halduskogu aseesimees ja seal kahes komisjonis... millest, noh, on ka vaja osa võtta. Siis ma olen linnas mitmetes töökomisjonides, mis on moodustatud erinevate teemade käsitlemiseks. Paljud komisjonid toimuvad töö ajal, aga paljud väljaspool tööd.

Kirjeldage palun oma tööpäeva!

Minu tööpäev algab kell 8.30. Näiteks täna on mul mitmeid üritusi. Kasutades ära minu eelnevat minevikku ja praegust positsiooni, käin ma paljudel linna esindusüritustel. Raekojas delegatsioone vastu võtmas, aga ka nädalavahetustel linna esindamas. Alles oli Rahvusraamatukogus amatöörfilmide festival, Prantsuse presidendi vastuvõtt. Samas kutsuvad saatkonnad vastuvõttudele ja seminaridele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing