Juulis püstitati tootmisrekordeid

Kaido Einama 16. august 2001, 00:00

Tavaliselt vaikses juulikuus püstitati seekord nii suurima kui vähima tootmise rekordeid.

Kui Ordi püstitas rekordi arvutitootmises eelmine kuu, sii microlink teatas suurimast juulikuu tulemusest. ASE Computers põhjendas oma väikest tulemust juulis puhkustega, millal polnud tööl tootjaid ega poes ostjaid.

Teisel kohal stabiilselt püsiv arvutitootja Ordi 405 toodetud arvutit on 60 võrra rohkem, kui eelmine aasta samal kuul. Kuna juulis olid pooled töötajad Ordist puhkusel ja ülejäänud vaevlesid kuumuses, hindas firma juhataja Sulev Sisask tulemust heaks. MicroLink Arvutid müüs juulis Eestis 919 arvutit, mis on kõigi aegade parim tulemus selles kuus. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas arvutite kogus 37 protsenti. Microlinkile oli teist kuud järjest tulemus positiivne üllatus. Ilusa suve kohta olid erakordselt aktiivsed eraisikud. Nemad ostsid ligi kolmandiku arvutitest. Seda võib põhjendada ostjate kaubamärgieelistusega, kuna ei otsita enam kõige odavamat toodet, vaid ka tuntud nime. Nii Ordil kui Microlinkil polnud juulis ühtki suuremat hanget. Juunis tõstis Ordi tulemust aga oluliselt sellesse kuusse jäänud politseihange.

Microlinkile kuuluv internetikeskkond arvutid.com andis firma juuli käibest 40% ehk 4,5 miljonit krooni. Internetist arvutite müük on vähendanud tootja müügikulusid ja eraisikute üksikute tellimuste töötlemine on lihtsam. Seega saab ka üle töötajate suvepuhkustest, kuna automatiseeritud keskkond võtab ise tellimusi vastu.

Arvutitootja Sign nimetas juuli trendina selget ümberorienteerumist Inteli protsessoritelt AMD protsessoritele. Seega on hinnatundlikumad kliendid teinud otsuse just odavama protsessoriga arvuti kasuks. Äripäeva ja Arvutimaailma ühistesti põhjal on odavam AMD protsessor küll vähem töökindel kui Intel, kuid kiiruse poolest ta Intelile alla ei jää. AMD sobib seega odavama arvuti ostjale, kellel pole väga kriitiline suur töökindlus, näiteks tavaliseks kontoriarvutiks või koguperearvutiks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing