Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Raudtee müüki püüavad mõjutada tuntud persoonid

16. august 2001, 00:00

Riigikontrolör Juhan Partsi hinnangul on BRSiga sõlmitud Eesti Raudtee erastamisleping riigile kahjulik ja ta süüdistas riigiprokurörile saadetud kirjas kuritegeliku lepingu sõlmimises teede- ja sideministrit Toivo Jürgensoni ja EEA peadirektorit Jaak Liivikut.

___________________________________________

Riigi peaprokurör Raivo Sepp jõudis pärast riigikontrolli esitatud materjalide läbitöötamist järeldusele, et raudtee erastamine on toimunud seaduste kohaselt, kriminaalmenetluse alustamiseks põhjus puudub.

___________________________________________

Peaminister Mart Laar tegi 14.08. avalduse, milles ei välistanud erastamisprotsessi katkestamist BRSiga enne 31.08. ?Agentuur peab tagama, et erastajate isikud ja erastamisel kasutatav raha oleks läbipaistev ja kogu protsess aus. Vastasel juhul võib tõepoolest erastamisprotsessi katkestada ja riigikogu peab võtma vastu uue otsuse,? ütleb peaminister.

___________________________________________

ERi erastamise vastu on sõna võtnud kolmikliidust rahandusminister Siim Kallas (hiljem eitas seda) ja riigikogu juhataja Toomas Savi. Opositsiooniliidrid on ERi erastamisele algusest peale vastu seisnud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing