Reisisihi ohutust hinda enne valikut

16. august 2001, 00:00

Erinevalt näiteks Ameerika Ühendriikide riigidepartemangust ei jaga Eesti välisministeerium oma koduleheküljel teavet Eesti kodanikele ohtlike riikide kohta. Välisministeeriumi pressiesindaja Tiina Maibergi sõnul lähtub väliministeerium nii tegutsedes ka teistes Põhjamaades levinud tavast, samas edastab välisministeerium pressiteadetes aeg-ajalt informatsiooni olukorra kohta erinevates riikides ja nende regioonides. Reisile mineja peab ise otsustama, kas tegu on ohutu piirkonnaga ning kas ta soovib sinna sõita.

Erinevalt Eesti välisministeeriumist annab näiteks USA riigidepartemang oma koduleheküljel põhjalikku teavet nende riikide kohta, kuhu pole USA kodanikel ohutu sõita. Riigidepartemangu andmetel on hetkel ohtlik sõita 28 riiki, teiste hulgas näiteks Jeemenisse, Makedooniasse, Sri Lankasse jne.

Samuti annab USA riigidepartemang oma koduleheküljel üldist informatsiooni erinevate riikide kohta, teavitades huvilisi viisatingimustest, kuritegevuse tasemest, meditsiiniasutustest, liiklusohutusest, tollitingimustest ning ka USA saatkonna asukohast konkreetses riigis.

Näiteks Eesti kohta kirjutatakse riigidepartemangu koduleheküljel, et tegu on kiirelt areneva riigiga, kus välisturiste ohustavad eelkõige taskuvargad ning kus levib ravimiresistentne tuberkuloos.

Välisministeeriumi pressiesindaja Tiina Maibergi sõnul soovitatakse Eesti kodanikel ühte või teise piirkonda sõitmist kaaluda siis, kui seal on juhtunud mõni suurem loodusõnnetus, tekkinud on mõni haiguskolle või kui seal on tekkimas oht, et poliitiliste või majanduslike pingete maandamiseks kasutatakse jõudu. Viimati hoiatas välisministeerium inimesi sõitmise eest Kaasanisse, kus augusti alguses puhkes enam kui 60 haigestunuga kooleraepideemia.

Tiina Maibergi kinnitusel tasuks enne reisisihi valimist jälgida maailma uudiseid ning vajadusel konsulteerida välisministeeriumi pressiosakonnaga. ?Eriti tihti seda küll ei juht, et keegi sellise päringuga meie poole pöörduks, kui vajadusel oleme me valmis aitama,? lausus ta.

AS Baltic Tours turundusjuhi Kristiina Raidi sõnul pole neil seni tänu heale koostööle reisikorraldajatega olnud põhjust välisministeeriumi poole pöörduda: ?Kõik reisikorraldajad annavad meile tekkinud probleemidest ja muutustest koheselt teada, samuti on olemas tagasiside aset leidnud intsidentidest (vargused jne), ? kinnitab Raid.

Kohapealsete rahutuste pärast nurjunud reisidest pole Kristiina Raidi sõnul Eestis kuulda olnud, selle üheks põhjuseks on Eesti turistide keskmisest suurem uudistetundlikus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing