Ettevõtja protestis Tartu Agro oksjoni

16. august 2001, 08:35

Põllumajandusministeerium on välja valinud riigimajandi Tartu Agro neli ostjat, kuid enampakkumine võib nurjuda, sest riik ei järginud müügi tähtaega määrates seadust, kirjutab Postimees.

Eile hommikul põllumajandusministeeriumis pakkumisümbrikud avanud komisjon leidis viiest ümbrikust neli pakkumist ning ühe protesti, mis palub ASi Tartu Agro aktsiate enampakkumine tühistada, sest enampakkumise väljakuulutamisest ajalehes Äripäev pole möödunud nõutud 14 päeva.

Protestijaks on ettevõtja Hilja Valk, kelle sugulaste talu asus enne sõda maadel, mida riik praegu Tartu Agro koosseisus müüb.

?Kehtiva seaduse järgi peab pakkumise tegemiseks olema aega vähemalt 14 kalendripäeva ning päevi hakatakse lugema päev pärast enampakkumiskuulutuse ilmumist,? selgitas Valk.

Tartu Agro puhul jättis riik aega 1. augustist kuni 14. augusti õhtuni, mis seaduse järgi ei ole nõutav 14 kalendripäeva.

?Meie raha ei jõudnud nii ruttu kohale, seetõttu jäi pakkumine tegemata,? lausus Valk.

Suvekuudel oleks nõuetekohase pangagarantii saamiseks vaja olnud rohkem aega kui kaks nädalat, mis riik pakkumiste esitamiseks andis.

Põllumajandusministeeriumi kantsleri abi Indrek Krustam ütles, et Valgu protesti ei saa rahuldada, sest pakkumist saab nurjunuks tunnistada kindlatel tingimustel, kuid Valgu puhul see ei kehti.

Krustami hinnangul on probleemi põhjustanud Äripäev, kes avaldas pakkumisteate nädal hiljem, ka olevat riik tähtaegu seades kerge möödalasu teinud.

Valk kinnitas, et kui ministeerium pakkumisvooru ei tühista, on ta valmis pöörduma kohtusse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing