SAPARDi toetus 60 miljonit

Inno Tähismaa 17. august 2001, 15:16

Tänaseks, 17. augustiks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) laekunud 66 taotlust, mille jaoks on planeeritud teha investeeringuid 135 miljoni krooni ulatuses, millest SAPARDi toetus moodustaks 60 miljonit krooni, teatas PRIA esindaja.

Esimesed kolm taotlust said positiivse otsuse eelmisel nädalal, neist kaks olid Tartu- ja üks Põlvamaalt. Esimene SAPARDi kombain on juba saagikoristusega alustanud. Järgmisel nädalal on jälle oodata positiivseid otsuseid.

Positiivsete otsuste kõrval on tulnud SAPARDi toetuse taotlejatele ka eitavaid vastuseid anda. PRIA toetuste kontrolli osakonna juhataja Andrus Rahnu sõnul said mõned taotlused ei-vastuse juba eelkontrolli käigus. Peamiseks tagasilükkamise põhjuseks on vead äriprojektis ja puudulikud hinnapakkumised. 'Enamikul ei-vastuse saanutest oli mitu eksimust,' ütles Rahnu. 'Soovitame taotlejatel lugeda hoolega läbi juhendmaterjal ja täita dokumendid korrektselt.'

PRIA toetuste osakonna juhataja Jaanus Hämmali sõnul antakse toetust sellises summas, mis taotlejal endal puudu jääb. Mitmed taotlejad on küsinud rohkem raha, kuid toetust saab ainult puuduva summa ulatuses. 'Seega ei saa SAPARDi toetust need, kellel on investeeringu jaoks kogu raha endal olemas,' selgitas Hämmal.

Endiselt on kõige suurem huvi põllumajandustootmise investeeringutoetuse (meede 1) vastu, mille raames on esitatud 39 taotlust. Toetusega on planeeritud soetada 25 lüpsi- ja piimajahutusseadet, 9 teraviljakombaini, 9 traktorit ja muud vajalikku.

Maakonniti on kõige aktiivsemad Lääne-Virumaa ettevõtjad kaheksa taotlusega, järgnevad seitsme taotlusega Viljandi- ja Tartumaa. Seni ei ole laekunud ühtegi taotlust kolmes maakonnas (Hiiu, Ida-Viru- ja Läänemaal).

SAPARDi taotluste vastuvõtt algas 16. juulil ja kestab meetme 2 osas 3. septembrini ning teiste meetmete osas 14. septembrini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing