Saksa rahandusminister: Eesti on euroliiduks valmis

17. august 2001, 08:10

Käesoleval nädalal kõiki Balti riike külastanud Saksa rahandusminister Hans Eichel märkis, et Eesti on piisavalt valmis ühinema Euroopa Liiduga (EL) juba kanditaatriikide vastuvõtmise esimesel etapil, kirjutab Postimees.

?Eesti on tänu euroga seotud kroonile teistest Balti riikidest paremas olukorras liitumaks ka Euroopa rahaliiduga,? ütles Eichel. Pikaaegne seotus Saksa margaga ja hiljem euroga võimaldab Eicheli hinnangul Eestil 2002. aasta 1. jaanuaril toimuva rahavahetusega paremini kohaneda. Eicheli sõnul annab euro kasutamine liikmesriikidele võimaluse hindade ühtlustamiseks ja suurendab konkurentsi.

Rahandusminister Siim Kallase sõnul on Eicheli kui Euroopa Liidu suurima riigi rahandusjuhi kõrge hinnang väga kaalukas argument liitumisläbirääkimistel.

Eicheli sõnul on Eesti teinud viimase kümne aasta jooksul väga kiireid edusamme.

Tema hinnangul on Eestil väga head võimalused Euroopa Liidus jõuda majanduslikult kiiresti järele mõnedele Lõuna-Euroopa maadele ning tõi näiteks Portugali. ?Samas võib Eesti korrata ka Iiri plahvatuslikku ühinemisjärgset arengut,? väitis Eichel.

Saksa rahandusminister hoiatas siiski Eesti tipp-poliitikuid kiirete reformide ja majanduseduga kaasnevate sotsiaalsete probleemide süvenemise ohu eest.

Eicheli sõnul on kahetsusväärne, et Saksamaa on investeerinud Eestisse mitu korda vähem kui tunduvalt väiksemad Põhjamaad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing