Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SAPARDi toetus 60 mln

ÄP Online 21. august 2001, 00:00

Esimesed kolm taotlust said positiivse otsuse eelmisel nädalal, neist kaks olid Tartu- ja üks Põlvamaalt. Esimene SAPARDi kombain on juba saagikoristusega alustanud. Järgmisel nädalal on jälle oodata positiivseid otsuseid.

Positiivsete otsuste kõrval on tulnud SAPARDi toetuse taotlejatele ka eitavaid vastuseid anda. PRIA toetuste kontrolli osakonna juhataja Andrus Rahnu sõnul said mõned taotlused ei-vastuse juba eelkontrolli käigus.

Peamiseks tagasilükkamise põhjuseks on vead äriprojektis ja puudulikud hinnapakkumised.

?Enamikul ei-vastuse saanutest oli mitu eksimust,? ütles Rahnu. ?Soovitame taotlejatel lugeda hoolega läbi juhendmaterjal ja täita dokumendid korrektselt.?

PRIA toetuste osakonna juhataja Jaanus Hämmali sõnul antakse toetust sellises summas, mis taotlejal endal puudu jääb. Mitmed taotlejad on küsinud rohkem raha. ?Seega ei saa SAPARDi toetust need, kellel on investeeringu jaoks kogu raha endal olemas,? selgitas Hämmal.

Endiselt on kõige suurem huvi põllumajandustootmise investeeringutoetuse (meede 1) vastu, mille raames on esitatud 39 taotlust. Toetusega on planeeritud soetada 25 lüpsi- ja piimajahutusseadet, 9 teraviljakombaini, 9 traktorit.

Maakonniti on kõige aktiivsemad Lääne-Virumaa ettevõtjad kaheksa taotlusega, järgnevad seitsme taotlusega Viljandi- ja Tartumaa. Seni ei ole laekunud ühtegi taotlust kolmest maakonnast (Hiiu-, Ida-Viru- ja Läänemaal).

SAPARDi taotluste vastuvõtt algas 16. juulil ja kestab meetme 2 osas 3. septembrini ning teiste meetmete osas 14. septembrini.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing