Lepast kuuleb veel

Kalev Vilgats 22. august 2001, 00:00

Pärnus tuntud ärimees ja ettevõtja Elmar Lepp pakkus hiljuti meediale kõneainet megaprojektiga ehitada Pärnusse esimene pilvelõhkuja. Arvatavalt paarikümnekorruseline elu- ja ärihoone peaks kerkima Lepale kuuluvale kinnistule Pärnu kesklinnas, kiviviske kaugusel Port Arturi kaubamajast ja bussijaamast.

Erinevatel hinnangutel 170-200 miljonit krooni maksma minevas kõrghoones olevat Lepa kinnitusel juba 35 korterisoovijat.

Ometi ei ole Lepa unistus veel täitumisele kuigivõrd lähemale nihkunud. Põhjuseks tema ?heasoovijad? Isamaaliidust. Suvepuhkuste-eelsel Pärnu linnavolikogu istungil õnnestus isamaaliitlastel obstruktsiooni korraldades istungit niikaua venitada, et enamik päevakorrapunkte jäidki arutamata, sh Lepa detailplaneeringu algatamine. Arvestades aga jõudude vahekorda volikogus, kus Isamaaliit on uhkes üksinduses opositsioonis, ei tohiks Lepal oma tahtmise saamisega probleeme olla.

Tõsine pärnakas vaevalt soetaks endale kallist korterit kõrghoones, mis asub linna kõige elavama liiklussõlme vahetus läheduses. Praegugi arvavad ühed, et pilvelõhkuja idee on Lepa kaval trikk, kuidas ajakirjanduse huviorbiidis püsida. Teised peavad võimalikuks, et kõrghoone projektiga lehvitades üritab Lepp tõsta kinnistu väärtust, et see lõpuks vaheltkasuga maha müüa.

Kolmandad aga usuvad, et Elmar Lepast me veel kuuleme. Ja tõesti. Kui Lepp ostis aastate eest kunagise linnasauna varemed ja hakkas sinna kaubamaja ehitama, oli neid küllaga, kes näpuga oimukohal tähendusrikkaid ringe tegid: kes nii kõrvalisse kohta ostma läheb. Ent kaubamaja töötab ja rentnikest puudust ei ole. Pikaleveninud jagelusest Pärnu Vana turu haldaja Ain Pajoga endiste turukemmergute üle väljus võitjana samuti Lepp, kes naabrimehe kiuste ehitas kinnise turu tööstuskaupadega kauplemiseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing