Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnu maantee saab kollase rattaraja

22. august 2001, 09:29

Parandamaks jalgratturite liiklemisvõimalusi linnas, valmib Pärnu maantee linnast väljuval suunal kontrastvärvidega tähistatud jalgrattarada, teatas Raepress.

Kuna Tallinnas toimub jalgrattaliiklus enamuses sõidutee servas ning sõiduteed on suhteliselt laiad - kohati on tavalise 2,6 m laiuse sõiduki jaoks eraldatud 4 meetri laiune rada, siis otsustati ratturitele mõeldud rada eraldada joontega.

Säästva arengu ja planeerimise ameti arenguteenistuse juhtivspetsialist Vello Lõugase sõnul võimaldab selline tehnoloogia suhteliselt odavalt ja tee-ehituslikke töid tegemata teha linnas juurde mitmeid kilomeetreid jalgratturitele mõeldud teelõike.

Tänaseks ollakse joonte maha tõmbamisega jõutud Tammsaare teeni. 'Suur-Ameerika tänavast alguse saav jalgrattarada kulgeb mööda Pärnu maanteed Järve Selverini, kokku teeb see 4 kilomeetrit,' ütles Lõugas.

Jalgrattarada on konfliktpunktides (koht, kus auto ja ratta marsruudid lõikuvad) tähistatud kolme erineva värviga, sõidutee servajoon on valge. Jalgrattarada on konfliktpunktides tähistatud joonega mõlemalt poolt ning raja servad on kaetud kollase kontrastvärviga.

'Selge on see, et ainult joone vedamine sõidutee serva ei anna ratturile 100 protsendilist turvalisust, ent kindlasti aitab see autojuhile teadvustada, et ka jalgratas on linnaliikluse igapäevane osa ning ratturiga tuleb arvestada,' ütles Lõugas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing