IBM valmistab iseend parandava serveri

23. august 2001, 11:45

IBM teatas, et valmistab uue serveri, mis lisaks ülikõrgele töökindlusele suudab ka iseenda rikkeid diagnoosida ja neid vajadusel ka parandada.

Serveri koodnimetus on Regatta, ta peaks sobima ülitöökindlat tehnikat nõudvatesse kriitilistesse süsteemidesse, mis hooldust praktiliselt ei vaja.

Regatta serveris on 32 IBMi uut Power4 1 protsessorit ning 5600 sensorit ehk 'närvirakku', mis annavad teada erinevate osade seisukorrast ja riketest. Üks eneseravimise nippidest on teada ka remondimeestele: sama asja tehakse teist korda uuesti ja enamasti on siis rike kadunud. Sama teevad ka sensoritega ühendatud seadmed. Kuid mitte ainult. Mäluvigade vastu on spetsiaalne veakõrvaldusprogramm, mis korrigeerib vigaseid andmeid töö käigus. Sensorid annavad suuremate vigade puhul ülitäpseid juhiseid, mida teha vea kõrvaldamiseks, kui server sellega enam ise hakkama ei saa. Kuid selliseid olukordi uue iseparandava seadmega peaks juhtuma üliharva.

IBM kavatseb selliseid servereid müüma hakata firmadele, kes tahavad hoida hoolduskulud võimalikult madalad. Praegu töötatakse välja ka veel täiuslikuma eneseparandamissüsteemiga süsteemi eLiza.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing