PT Cruiser teeb tuju heaks

Tõnu Tramm 24. august 2001, 00:00

Vana Moskvit?i meenutav retroauto Chrysler PT Cruiser on välimuselt sedavõrd efektne, et proovisõidu ajal pidi nii mõnigi tänaval kõndiv näitsik Cruiserile järele vahtides teiselt poolt läheneva auto alla jääma. Sellest autost on lihtsalt võimatu mööda vaadata.

Sestap pole midagi imestada, et Cruiseri esimesed mudelid, mis pea aasta tagasi Eestisse jõudsid, osteti ära kui soojad saiad ja siis pikk paus selle auto tarnega sisse tekkis. Ameerikas on Cruiser sedavõrd populaarne, et Euroopasse jõudis neid vaid käputäis. Lahendus saabus alles nüüd, mil Austrias asuvas Chrysleri tehases PT Cruiserite tootmine sisse seati.

Ja mitte ainult välimus pole eriline. Erilisused jätkuvad, kui autosse siseneda. Ukselingid ei toimi sugugi nagu enamikul teistel autodel, vaid ikka nii nagu vanasti ? nupule vajutades (nagu Moskvit?ile kohale). Näidikutabloo koosneb kolmest suurest ümmargustest august, milles ühe põhjast vaatavad vastu kütuse- ja muud osutid, teisest spidomeeter ning kolmandast tahhomeeter. Nelja kodaraga rool, ümmargused tuulutusavad jms ainult rõhutavad retrolikkust. Stiilsusele ei ole midagi ette heita.

Täpselt nagu praktilisuselegi. Tegemist on mahtuniversaalide kilda kuuluva autoga, mis pikkuselt võrreldav Nissan Tino ja Mazda Premacyga. Nagu ka mahutavuselt. Tagumised istmed saab välja võtta ning pagasiruumi maht ulatub sellisel juhul 2867 liitrini.

Kuid ka praktilisuse osas on säilinud omanäolisus. Näiteks saab pagasiruumi katet paigutada mitmesse erinevasse astmesse, üheks variandiks on piknikulaud. Kõik oleks justkui viimase peal, kui välja arvata, retroauto Tinost ja Premacyst oma 130 000 krooni võrra kallim.

PT Cruiseri maskuliinsust varjutab ka 2-liitrine jõuallikas, mis vähemalt automaakäigukastiga eriti kokku ei sobi. Võimsust on mootoril 140 hobujõudu, mis peaks sellise auto liigutamiseks igati piisav olema, kuid välja ei paista see mitte kusagilt. Automaatkäigukasti ülekanded on just sellised, et kui vähegi järsemalt kiirendada tarvis, on ainus võimalus gaas ja pöörded põhja vajutada.

Jääb üle loota, et peatselt jõuab müügile diiselmootoriga Cruiser, millel kapoti alla Mercedese 2,2-liitrine CDI. Sellel mootoril peaks jaksu jätkuma igal ajahetkel.

___________________________________________

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing