Tamjärve-kooli ostuplaan üllatab teisi linnajuhte

Andres Kärssin 24. august 2001, 00:00

Eesti Päevaleht kirjutas eile Pakostale viidates, et Tallinna linn tahab Tamjärvelt osta koolimaja 80 miljoni krooniga, mille eest endine hansapankur ehitab Piritale uue erakooli. Pärast tehingut hakkaks Rocca al Mare kool linnale renti maksma 42 500 krooni kuus, mis teeb 5 krooni ruutmeetri kohta, mida maksavad teised linnale kuuluvates hoonetes tegutsevad erakoolid.

Äripäeval ei õnnestunud Pakostalt endalt eilse tööpäeva jooksul abilinnapea väga suure hõivatuse tõttu kommentaari saada. Samas pealinna võimuliidu teiste suuremate osapoolte esindajad ostuideed kuigivõrd täpsustada ei osanud.

Mõõdukate ridadesse kuuluva abilinnapea Ivar Virkuse sõnul tuleb jutt Tamjärve-kooli ostuplaanist talle enam-vähem üllatusena.

?Pakosta on teinud küll ühe kava ja saatnud selle fraktsioonidesse laiali, kuid mingit arutlust pole olnud, rääkimata sellest, et oleks olemas üksmeelne otsus,? ütles ta.

Virkus lausus, et ei kipu hetkel seisukohta võtma selle kohta, kas erakool osta või mitte. ?Minu mure on see, et ma ei näe selleks katteallikaid,? märkis ta.

Reformierakondlasest volikogu esimehe Rein Voogi sõnul on ta küll kooli ostmise ideest kuulunud, kuid koalitsioonis pole toimunud asja sisulist ega põhimõttelist arutelu.

Voog ütles, et talle jääb selgusetuks, miks peaks linn ostma kooli, selle asemel et ise ehitada. ?Ka mul on hetkel rohkem küsimusi kui vastuseid, ? soovitas Voog kõik pärimised otse Pakostale esitada.

Hinnates mõttekäiku, et sisuliselt tegutseb linnavalitsus ostutehingu korral pangana ? kogub maksumaksjatelt raha ja annab kinnisvaraarenduseks ülimadala aastaintressiga laenu ? märkis Voog, et see mõte pole sugugi tõest nii kaugel. ?Toetan iseenesest erakoolide arengut, aga kas teha seda niimoodi maksumaksja rahaga,? tõdes volikogu esimees.

Endine linnapea ja Tamjärve töökaaslane Hansapanga päevilt Jüri Mõis ütles, et tema ametiajal pole linnavalitsus istungitel kunagi arutanud Rocca al Mare kooli ostmise teemat.

?Teine asi on muidugi see, mida üks või teine linnavalitsuse liige mõtleb,? märkis ta, lisades siiski samas, et linnavalitsuses tänavuseks aastaks kokkulepitud prioriteetide hulka kuulub erakoolide toetamine.

?Tean, et linnavalitsusel on Tamjärve-kooliga hea kontakt, seal tehakse linnajuhtidele täiendusseminare,? ütles Mõis. Ta lisas, et Tamjärve-kool on annetustel põhinev kool, mitte aktsiaselts, ning ei tasu arvata, et keegi hakkaks sealt dividende saama.

Hannes Tamjärv kinnitas, et kooli rajama asudes polnud linnaga kokku lepitud, et viimane koolimaja ära ostaks. ?Päris alguses ei osanud selle peale tullagi,? tõdes ta.

Tallinna linnajuhtide seas valitsevaid erinevaid hoiakuid erakooli ostmise suhtes kommenteerides ütles Tamjärv, et asi tuli välja enne läbirääkimiste algamist.

Tamjärve sõnul saaks linn ostu korral mitte ainult koolimaja, vaid aasta jooksul edukalt käivitunud kooli. ?Lisaks majale ja inventarile saaks linn kooli tasuta ? see on kõige tähtsam,? lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing