Ameti vahetusele eelneb analüüs

Igor Päss 27. august 2001, 00:00

Inimene hakkab sageli just siis töökoha vahetuse peale mõtlema, kui firmal tekivad raskused, talle on vihjatud tema sobimatusest oma ametikohale, ta on alatasustatud, probleemid ei lahene vms.

Inimene, kes on aru saanud, et tahab töökohta vahetada, peaks alustama oma tugevuste ja nõrkuste hindamisest. See eneseanalüüs annab lähtepunkti edasisele tegutsemisele. Tuleks analüüsida tänaste oskuste, kogemuste ja palga vastavust oma püüdlustele. Kas neid eesmärke on võimalik saavutada praeguses ametis (ennast arendades, juurde õppides) või tuleks kuhugi mujale tööle minna. Hea oleks, kui inimene oma mõtted mingil kujul ka vormistab. Kasulik oleks need mõtted kirja panna.

Kui on tekkinud sundvajadus töökohta vahetada, siis ei tuleks hakata lahmides CVsid kirjutama, vaid peaks paariks päevaks aja maha võtma. Sõnastage enda jaoks ?miks ja mida ma tahan? ning siis koostage tegevusplaan. Seejuures tuleb enda vastu aus olla.

Kui analüüsist selgub, et soov on hakata otsima uusi väljakutseid hoopis uues valdkonnas, siis tuleb endale määratleda, mida ja mis valdkonnas hakata otsima.

Info kogumiseks tuleks kasutada nii pressi kui ka internetti.

Enne CV kirjutamist peaks inimene analüüsima oma väärtusi. Mis on see kaup, mida müüakse? Tööle ei peaks minema sellisesse kohta, kus on ette prognoositav lühiajaline rahuolu ja võib karta peatset rahulolematuse teket. Pärast CV kirjutamist on soovitav see paariks päevaks settima jätta ning seejärel üle lugeda kontrollimaks, kas kõik oluline on korrektselt kirja saanud. CVd võib anda hindamiseks ka mõnele heale tuttavale.

CV tasub saata paari-kolme firmasse korraga. Liiga paljude korraga laialisaadetud CVde puhul võib tekkida segadus, kuhu ja millal kandideeritakse ning ka kodutöö ehk eelnev uuring huvipakkuva firma kohta jääb sellisel juhul enamasti poolikuks. Ainult ühekaupa CVsid saates võib protsess aga väga pikale venida.

Selgeks tuleb enda jaoks mõelda ka need tingimused, mille puhul pakkumisest ise ära öeldakse.

Kui kandideerimine pole edukas, siis ei tohiks närvi minna ega arvata, et ma ei sobi. Kui inimene pole osutunud valituks, ei tähenda, et ta ei saaks sel ametikohal hakkama. Lihtsalt valituks osutus seekord sobivam (kogenum) kandidaat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing