Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ilona Saari: me ei teinud tehinguid omal algatusel

27. august 2001, 08:06

Intervjuus Postimehele kinnitab möödunud nädalal kriminaalsüüdistusest vabanenud Pro Kapitali endine finantsjuht Ilona Saari, et firma töötajad sõlmisid Pro Kapitaliga seotud tehingud ettevõtte omaniku Ernesto Preatoni teadmisel.

Teid süüdistati peamiselt Logi tänavas asuva kinnistu ostmises OÜ-lt Hansameister, millega viimane teenis 17 miljonit krooni vaheltkasu. Miks te ikkagi otsustasite osta selle krundi?

Pro Kapitalil nappis oksjonil osalemiseks raha ning viimasel hetkel loobuti osalemisest. Logi tänava kinnistud ostis Hansameister, mida Robert Silajev on seoses erinevate projektidega konsulteerinud, kuid mille osanik pole ta kunagi olnud.

Hiljem, pärast eurovõlakirjade emiteerimisest saadud raha laekumist, soovis Preatoni jätkuvalt samu kinnistuid Pro Kapital Grupile omandada. Mind kui mõlemat osapoolt tundvat inimest volitati läbirääkimisi pidama ja neid kinnistuid Preatoniga kokku lepitud hinnaga ostma. Seda ma ka tegin.

Kuigi Pro Kapitali nõukogu oli mulle andnud volitused sooritada ostutehing hinnaga kuni 2400 krooni ruutmeetrilt, ostsin Logi tänava kinnistud hinnaga alla 2000 krooni ruutmeetrilt, tegutsedes seega ainult Pro Kapitali huvides.

Tundub uskumatu, et tüli tekkis ainult nimetatud kinnisvaratehingu pärast. Millal ja miks ikkagi tekkis teie vastuolu Pro Kapital Grupi omanikuga?

Käesoleva aasta algusest hakkasin ma üha enam mõistma, et mitmed firmas Preatoni eestvedamisel toimuvad protsessid on vastuolus ettevõtte varasema strateegia ja põhimõtetega.

Ajakirjanduses mainiti ka teisi kinnisvaratehinguid, kus Pro Kapital ostis offshore-firmadelt kinnistuid nende alghinnast tunduvalt kõrgemalt. Kõige enam oli juttu Baltic Investmentsist. Kellele kuulub see firma ja kuidas see on seotud Pro Kapitaliga?

Tuginedes otsestele käsuliinidele ning osale minu käsutuses olevatele materjalidele, olen isiklikult alati Baltic Investmentsi omanikuks arvanud Preatonit. See, et juriidiliselt seda täna veel väita ei saa, pole mu arvamust karvavõrdki vähendanud.

Kes olid teiste meediast läbi käinud offshore-firmade taga olevad isikud ja kuhu liikus nende arvele kantud raha?

Skeem oli sarnane mitmel juhul: huvitav kinnisvaraobjekt osteti kõigepealt firmasse, mille otsest omanikku polnud kerge leida, kuid mida juriidiliselt esindas Aivar Pihlak või mõni teine ilmselt Preatonile usaldusväärne isik. Seejärel osteti kinnisvara omav ettevõte mõni aeg hiljem mitme kinnisvaramaakleri arvates tol hetkel turuhinnast märksa kallimalt Pro Kapitalile, kusjuures Pihlak oli samas ka Pro Kapitali nõukogu ja hiljem juhatuse liige.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing