Õhuseirejaam jääb Tartus tänavu ehitamata

27. august 2001, 08:07

Õhus hõljuvate heitgaaside ja tolmu hulka mõõtev õhuseirejaam jääb tänavu Tartusse ehitamata, sest linnavalitsus ei leia jaama ülalpidamiskulude katteks aastas 200 000 krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer ütles, et miljon krooni maksvat õhuseirejaama ei tule ülikoolilinna tänavu ning ilmselt ka tuleval ega ületuleval aastal.

?Kardan, et riigi pakutud 700 000 krooni on linnale nüüd alatiseks läinud,? tõdes Ülle Mauer. ?Vaevalt, et kui linn küsiks seda raha järgmisel või ülejärgmisel aastal, riik seda enam annaks.?

Seirejaama käimapanek läinuks Tartule maksma 300 000 krooni. Lisaks pidanuks linn leidma igal aastal 200 000 krooni jaama jooksvate kulude katteks.

Tartu abilinnapea Aksel Kivi on avaldanud arvamust, et seirejaama püsikulud võiks katta keskkonnaministeerium.

Praegu rahastab keskkonnaministeerium täielikult viie jaama tööd: Tallinnas Viru väljakul, Koplis ja Õismäel ning Ida-Virumaal Kohtla-Järvel ja Narvas.

Keskkonnaministeeriumi peaspetsialisti ning välisõhu programmi juhi Joel Valge kinnitusel on euronõuete järgi riigi kohus mõõta õhu saastatust linnades, kus on üle 250 000 elaniku, ning suurtes tööstuspiirkondades.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing