Internet Explorer 6 teeb veebiskäigu stabiilsemaks

ÄP 30. august 2001, 00:00

Eelmine nädal kirjutasime arvutirubriigis Netscape 6.1 veebilehitsejast, millel oli rida uusi omadusi, nüüd saab Microsofti kodulehelt laadida ka Internet Exploreri uusima täiendatud ja lisatud võimalustega veebisirvija.

Uue Internet Exploreri omaduste hulka kuulub toetus P3P standardile, mis suurendab veebikasutaja privaatsust internetis liikudes.

Värskelt valmis saanud veebilehitseja sisaldab hulga oktoobris turule jõudva operatsioonisüsteemi Windows XP elemente, kuid kasutada saab teda ka vanemate operatsioonisüsteemidega alates Windows 98 viimastest versioonidest.

Nii nagu Netscape, kasutab ka Microsoft nüüd veateate saatjat, mis kasutaja arvutist tarkvara rikke korral teateid edastab koos rikke kirjeldusega tarkvaratootjale analüüsimiseks.

Muudest uutest omadustest tasub märkida nn. Image Toolbari, mis aitab paremini pilte vaadata ja neid ka elementaarsete vahenditega redigeerida ning salvestada.

Näiteks kui halvasti tehtud kodulehel liiga suur pilt ekraanile ära ei mahu, saab ühe nupuvajutusega vähendada ta ekraanisuuruseks või veel väiksemaks, ta välja trükkida, salvestada või elektronpostiaadressile saata otse spetsiaalse nupurea abiga.

Media Bar on kasutajale pisut tuttav ka Windowsi uue Media Playeri menüüdest, kuhu on kogutud erinevad Internetis ja arvutis olevad multimeediavahendid. Uue veebilehitseja Media Bar aga lubab lehitsejaga internetis olles mängida muusikafaile, videoid või multimeediaprogramme brauseri enda aknas, teisi programme või aknaid avamata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing