Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nordea filiaal hakkab klientidele raha teenima

Inno Tähismaa 30. august 2001, 00:00

Uus teenus on kasulik neile, kel tulud ühes ja kulud teises valuutas. Pank hakkab jälgima klientide raha liikumist ning teeb vajadusel ise ettepaneku. Näiteks võimaldab uus teenus kliendil ?teenida? poole aastaga kursivahe pealt 5 lisatulu. Viimase poole aastaga kukkus Rootsis krooni kurss euro suhtes 5 ja Rootsi eksportivad ettevõtjad, kes riske ei maandanud, kaotasid 5, kui neil polnud Rootsi krooni põhiseid kulusid.

Nordea Eesti filiaali juht Juhani Seilenthal ütles, et klientideni jõuavad kogu Nordea Grupi spetsialistide teadmised. Ettevõtteid, kes sellist kursiriski maandamist vajaksid, on Eestis ligi 1000. Neist kümnendik on arvatavalt Nordea kliendid.

Seilenthali sõnul pole tegemist klassikalise teenusega suurklientidele või investeerimispangandusega.

Eesti tuletisinstrumentide guru, investeerimispanga LHV partner Tõnis Haavel ütles, et sellises teenuses pole midagi erakordset. ?Minu teada tegelevad sellega kõik pangad,? ütles ta. LHV pakub Haaveli sõnul oma klientidele veelgi rohkem süvitsi minevat teenust, kus selgitatakse välja, mida kliendil tegelikult vaja on.

Nordea korraldab uue teenusega tegelema hakkava kolme inimese leidmiseks konkursi. Sellega jaguneb praegune rahaturuosakond kaheks, üks ehk markets hakkab tegelema kliendi rahaga, mis jääb panga bilansist välja; ja teine ehk treasury panga enda rahaga.

Seilenthali sõnul hakkab uus teenus pakkuma kliendile kõiki olulisi valuutainstrumente nagu forwardid, swapid, spotid ja optsioonid. Seni Nordea Eestis aktiivset firmade valuutariskide maandamise teenust ei pakkunud. ?Tegevus oli reaktiivne, aga see võiks pigem olla proaktiivne,? ütles ta.

Seilenthal tunnistas, et seoses euro tulekuga küll suur osa riske kaob, aga sellevõrra suurenevad riskid eurotsoonist välja jäävate valuutade suhtes. Üheks selliseks on Rootsi kroon. Samuti on Eesti ettevõtjad tema sõnul hakanud rohkem hoolitsema riskide katmise eest.

Klientide valuutariskide eest hoolitsema hakkab Nordea korraga kõigis Põhjamaades. Valuutariskide maandamise rühm hakkab tegutsema global sales?i osakonna juures. Sellesse on kaasatud analüütikuid nii Taanist kui Soomes. Nordea Grupi markets?i osakonnas töötab kokku 600 inimest, kellest analüütikuid on 60.

Möödunud kuul oli Nordea Eesti filiaali valuutavahetuse käive 1,5 miljardit krooni. Eesti filiaalis töötab ligi 100 inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing