Harju Elekter selle sajandi madalaim

Raivo Sormunen 31. august 2001, 00:00

Kuigi eile kaubeldi Tallinna börsil kaheteistkümne ettevõte aktsiaga, kujunes nii börsipäeva kogukäive kui ka tehingute koguarv selle aasta üheks nigelamaks.

Markantseimaks näiteks võib pidada tavapäraselt aktiivsuse poolest kõrgel kohal olevat Normat, millega eile kaubeldi vaid paari tuhande krooni eest. Aktsia hind sulgus 49,80 kroonil ehk 0,2 madalamal kui kolmapäeval.

Kuigi laias laastus jäid aktsiate hinnanoteeringud eile kolmapäevaga võrreldes samadele tasemetele, oli ka erandeid.

Kui lisakirjas on mitmed aktsiad liikunud hetkel viimaste aastate kõrgeimate tasemete juures, siis Harju Elektri aktsia vajus eile selle aastatuhande madalaima tasemeni, sulgudes 30 kroonil ehk 4,8 viimase korra sulgemishinnast madalamal.

Suuresti oli ettevõtte aktsia languse taga ekspordi oluline kärbumine ja ka ettevõtte bilansis oleva Helsingi börsil noteeritud PKC Grupi aktsia viimase kuu jooksul aset leidnud 24ne langus.

Kolmapäeval pärast turu sulgemist oma II kvartali majandustulemustest teatanud Tallinna Kaubamaja aktsia püsis eile ülimalt neutraalne ja passiivne. Kuigi aktsia sulgus 63 kroonil ehk 6 miinuses, oli käive ülimadal ja aktsia hinnanoteeringud püsisid terve päeva vankumatult 63 ja 67 kroonil.

Eesti Telekomi aktsiat eilne välisturgude tehnoloogiasektori kiire langus eriti ei kõigutanud. Aktsia langes 0,5, 53,75 kroonini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing