Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

II kvartali SKP prognoosid

04. september 2001, 00:00

Ootame SKP kasvu 4,6 teises kvartalis ja arvame, et see number võib pigem väiksem tulla, SKP kasv kahaneb ka kolmandas kvartalis (praegu ootus 4), neljandas kvartalis on loota olukorra teatavat paranemist. Riskid on siiski pigem allapoole, sest hetkel pole näha välisturgude kosumist, mis on Eestile väga oluline ja ilma milleta ei kujuta ette ka kodumaise nõudluse olukorra paranemist. Sven Kunsing, Ühispanga analüüsiosakonna juhataja (ÄP, 31.08.)

___________________________________________

Eesti teise kvartali majanduskasv tuleb 5,5 või isegi veidi suurem. Hansapank ootab sisuliselt sama suurt kasvu, nagu oli ka tänavu esimeses kvartalis, kui majandus kasvas 5,8. Majanduskasvu aluseks on tugev eratarbimine ja investeeringud. Ekspordinumbrite tagasilangus pole aga väga oluline. Maris Lauri, Hansabank Marketsi peaanalüütik (ÄP, 31.08.)

SKP kasv 5,2 on oodatust parem, sest 2000. aasta lõpus USAst alguse saanud majanduskasvu kiire aeglustumine on viimastel kuudel tugevamat mõju avaldanud Eesti peamistele ekspordipartneritele Euroopas. See tõi kaasa väliskaubanduse aktiivsuse kahanemise. I poolaasta 5 ületava SKP kasvutempo eelduseks peab Eesti Pank maailmamajanduse praegusest kiiremat kasvu. Eeldades, et sisenõudluse kasvutempo I kvartali omaga võrreldes ei kiirenenud, on Eesti oma positsioone eksportturgudel isegi parandanud. Eesti Pank (www.ee/epbe, 03.09.)

___________________________________________

Teise kvartali SKP kasv (5,2) oli ootuspärane ja suhteliselt kiire, arvestades kõrget võrdlusbaasi (eelmise aasta teise kvartali majanduskasv oli aasta kiireim ? 7,8). Samas viitab teise kvartali tulemus majanduskasvu aeglustumise tendentsi jätkumisele (tänavu esimese kvartali kasv oli 5,8).

Tugeva panuse SKP kasvu andis eelkõige eratarbimine, mida tootmise poolel väljendab kiire kasv kaubanduses ning hotellide ja restoranide tegevusalas. Kasvu toetasid ka tööstuse ekspordi kasv (seda eriti toiduainetööstuses, kergetööstuses ja puidutööstuses) ning taastuma hakanud transporditeenuste eksport. rahandusministeerium ( www.fin.ee , 03.09.)

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing