Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

TV1 likvideerimise ohus

ÄP Online 05. september 2001, 00:00

Killandi (pildil) teatas eile ettevõtte nõukogu liikmetele ja aktsionäride esindajatele TV1 erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumisest.

Vastavalt juhatuse esimehe nõudmisele peab koosolek arutama TV1-s tekkinud olukorda ning langetama otsuse telejaama edasise tegevuse kohta.

Tulenevalt eelnevate perioodide kahjumitest on telejaama TV1 omakapital muutunud negatiivseks ning kuna omanik ei ole seda nõutud aja jooksul taastanud, tuleks ettevõte vastavalt äriseadustikule likvideerida.

?TV1 nõukogu liikmed ja aktsionäri esindajad peavad langetama otsuse, mis TV1-st edasi saab. Kui omanik soovib telejaama tegevust jätkata, peab ta omakapitali seadusega vastavusse viima. Vastasel juhul olen kohustatud alustama ettevõtte likvideerimist ning TV1 sulgema,? ütles Killandi.

TV3 teatas eile õhtul, et TV1 töötajatel on saamata ka eelmise kuu töötasu.

Kanal 2 omanikfirmale Schibsted kuuluva ASi Eesti Meedia juhatuse esimees Mart Kadastik ütles, et tema arvates on neli telekanalit Eestis liiga palju.

?Nemad tulid turule kõige hiljem ja on kõige rohkem raha kaotanud, kui neile üllatusena tuli, et neli kanalit on liiga palju, siis oli kodutöö tegemata,? ütles Kadastik TV1 omanikfirma Polsat tegevuse kohta.

Kadastiku sõnul ei oleks ilmselt kasu TV1 praeguse juhi vallandamisest. Valed otsused, mis Varssavist vaadatuna õiged võisid tunduda, suruti peale omanike poolt, kommenteeris Kadastik TV1 kehva programmi, kus palju odavaid Poola ja Venemaa saateid.

?Neljanda kanalina oleks raske isegi reklaamituru plahvatuse korral,? lisas Kadastik.

TV1 omanik on Poola telekanal Polsat, kellele kuuluvad ka LNT Lätis ja Baltijos TV Leedus. TV1 vaadatavus juulis oli 11,6%. TV1 aktsionäride erakorraline üldkoosolek toimub 18. septembril kell 12.00 Tallinnas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing