PC Kaubamajal kaheksa kuuga käibe kasv 29%

05. september 2001, 14:32

Arvutikaupade müüja PC Kaubamaja käesoleva aasta esimese 8 kuu netokäive oli 36,9 mln krooni. Mullu samal ajal oli see arv 26,3 mln, mis teeb käibe kasvuks 29%, teatas ettevõte oma pressiteates.

PC Kaubamaja ärimüügi osakonna juhataja Raivo Raspeli sõnul on 2000. aastal alanud äriklientidele suunatud müügi intensiivsus jätkunud ka läbi selle aasta ning toonud kaasa pideva käibe kasvu.

PC Kaubamaja juhataja Tarmo Riisma ütleb arvutikaupade müüki hinnates ja möödunud suvele tagasi vaadates: “Suvepäike kippus marginaali kallale. Aga eks see ole suvede häda kui just jäätise ja õllega ei kauple“

Raivo Raspel tõdeb toodete kaupa müüki kommenteerides, et arvuteid on 8 kuu jooksul müüdud 1054 mulluse 501 vastu, mis on pisut enam, kui kaks korda rohkem. Müük on tõusnud sarnaselt nii süle- kui lauaarvutite osas. Müüdud arvutitest lõviosa, 37% moodustab Microlinki toodang, maailmanimede nagu Compaq, IBM ja HP vahel jaguneb ülejäänud osa suhteliselt võrdselt. Arvutimüügi kasvu peapõhjuseks on PC Kaubamaja poolt Eesti turule toodud uudne toode – arvutite kasutusrent Perpetum, mis põhineb PC Kaubamaja Skandinaavia emafirma Merkantildata pikaajalistel kogemustel. Arvuti lisaseadmete müük püsib eelmise aasta tempos.
Muude arvutikaupade osas on PC Kaubamaja Eestis esirinnas arvutimängude nii jae- kui hulgimüügis: esimese 8 kuuga on müüdud üle 10 500 arvutimängu .

Raivo Raspel on optimistlik septembris algava ning kuni detsembrini käiva arvutikaupade müügi tipphooaja suhtes ja kinnitab, et PC Kaubamaja aasta algusest ametis olevad noored ärimüüjad saavad kõvasti vatti.

Käesoleval aastal on PC Kaubamaja olnud üha edukam ka riigihangete võitmise osas, millest märkimist väärib augustis võidetud IT Kolledzhi hange.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing