Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tartus hakkab telepilti pakkuma kolm firmat

05. september 2001, 08:43

Peagi pakuvad tartlastele telepilti Tele2 kõrval ka AS Starman ja STV Kaabeltelevisioon, kirjutab Tartu Postimees.

AS Starman ostis Kalda 30 korteri, rajab peajaama ja alustas telekommunikatsioonivõrgu väljaehitamist. Telepilt koos teiste teenustega jõuab Annelinna majadesse septembri lõpus.

Turundusjuht Henri Treude selgitas, et firma paigaldab optilise baasvõrgu ja magistraalkaablid Eesti Telefoni kommunikatsioone kasutades. Majasiseste kaablite paika seadmiseks sõlmib firma esindus lepingud korteriühistutega. Need tööd on firma kulu ja kirjadega.

Kui kaablivõrk on elamusse paigaldatud ja muud tehnilised ettevalmistused tehtud, sõlmitakse klientidega liitumislepingud.

Treude märgib, et lisaks teleprogrammidele hakkab Starman pakkuma ka raadioprogramme, internetipüsiühendust ja tuleval aastal ka telefoniteenust.

Tele2 seotud Levi Kaabli teeninduskeskuse juhataja Mati Traat ütles, et selle nädala jooksul leiavad kliendid postkastist voldiku firma uudistega: telepildi võib saada senisest odavamalt, programmipakettide valik mitmekesistub ja lisandub filmikanal TV 1000.

Omal ajal paigaldatud kaablivõrk on Traadi väitel tehniliselt korras ja kui majadesse tuleb ka teine või kolmas telepilti vahendav firma, ei sega see Levi Kaabli võrku.

Seni peamiselt Tallinnas Lasnamäe piirkonda teenindav STV Kaabeltelevisioon on kahe kuu jooksul rajanud Tartusse kaks ülekandejaama: üks Ropkas, teine Hiinalinnas. Firma Tartu võrgu direktor Igor Goidin väitis, et on leitud ligemale 200 klienti. Goidini sõnul lisanduks kliente tublisti rohkem, kui oleks võimalik senisest jõudsamalt kaablivõrku ehitada.

Ühe jaama kavatseb firma viia Uus-Ihaste lähikonda, et pakkuda telepilti sealsetele rida- ja üksikmajadele.


�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing