Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Võõras kiri sõbralt ohustab

ÄP 06. september 2001, 00:00

3. septembril ringlemast avastatud uus viirus Readme on oma olemuselt paljudele kasutajatele juba tuttav. Ära tunneb ta peamiselt selle järgi, et viirus saadab nakatunud arvutitest ühesuguseid ingliskeelse sisuga kirju, millele lisab külge ka enda viirusefaili.

Kuni leidub ka pahaaimamatuid tundmatu lisandi avajaid, levib viirus edasi.

24 kB suurune programmifail avab arvutit nakatades teateakna, millel hiiglasuur vajutama meelitav nupp ?Open?. Kui kasutaja sellele nupule vajutab, kuvatakse teade ?CRC Error: 234#21?.

Lisaks nakatunud arvuti kõvakettale kirjutamisele proovib viirus end salvestada ka kõigi kättesaadavate võrguketaste juurkataloogi nime readme.exe all. Kui see tehtud, avab Readme nimeline viirus Outlooki aadressiraamatu ja nagu viimasel ajal massiliselt levinud viirustele iseloomulik, saadab kõigile seal leiduvatele aadressidele kirja. Selle sisuks on

?Subject: As per your request!
Body: Please find attached file for your review.
I look forward to hear from you again very soon.
Thank you.
Attachment: Readme.exe?

Viirusetõrjujatel on seda pahategijat üsna lihtne avastada, kuna ta käitub väga tüüpiliselt. Paljud viirusetõrjujad suudavad ta avastada ja kahjutuks teha ka spetsiaalse uuenduseta, n.ö ?tehisintellektiga? tõrjevahendeid kasutades. Uue Office XP koosseisus olev Outlook aga on selliste viiruste vastu kaitstud, kuna küsib enne väga põhjalikult, kas ja kui kaua tundmatule programmile anda ligipääs kogu aadressiraamatule.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing