Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Port Arturi krundil avastati õlireostus

06. september 2001, 09:12

ASi Port Artur juhatuse esimees Kaido Kruusoja avastas eile Pärnus Riia maantee äärde ehitatava Port Arturi uue kaubamaja krundil õlireostuse, inimestele reostus ohtu ei kujuta, kirjutab Pärnu Postimees.

Kunagise autotöökoja Regalia OÜ Auto ABC territooriumil kivimaja seina ääres seisvast kümnest metalltünnist sattus asfaldile kasutatud mootoriõli, mis oli valgunud mitme ruutmeetri suurustesse lompidesse. Vihmaveega oli õli voolanud mööda maapinda Riia maantee poole.

Enamikul tünnidest olid korgid kinni, osas tünnidest seisis õli lahtiselt. Kruusoja arvates võis mõni õlitünn lekkida.

Regalia OÜ Auto ABC juht Tauno Turk ütles, et õlitünnid võisid sattuda lageda taeva alla eelmisel nädalal, kui asuti lammutama autotöökoda. ?Ilmselt tõsteti tünnid sealt välja,? sõnas ta.

Turk seletas, et andis korralduse õlitünnid ära viia juba ammu, kuid seda tööd tegema pidanud auto läks katki ja tünnid jäid õuele.

Keskkonnainspektsiooni Pärnu osakonna juhataja Teet Sepp ei osanud eile öelda reostuse ulatust ega seda, kui palju tuleb reostuskohal pinnast teisaldada.

Sepp märkis, et mahavalgunud õli pole inimestele ohtlik. ?Õnneks seal kemikaale ei hoitud,? lausus ta.

Sepa teatel lubas Regalia eile õhtuks katta õlilombid saepuruga, et reostus ei leviks. Õlitünnide vedu ja reostuse kõrvaldamine on tellitud tänaseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing