Börsiülevaade: kukkumise hoog Euroopa turgudel raugenud

10. september 2001, 09:36

Euroopa börsidelt oodatakse täna languse jätkumist. Möödunud nädalal langesid mitmed Euroopa börside juhtindeksid 1999. aasta veebruari tasemele ja investorid kardavad uute kasumihoiatuste ja negatiivsete uudiste jätkumist.

Sellest hoolimata tundub hommikune langus olevat marginaalne, mis annab aluse momendil loota ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> languse pidurdumisse.

Neljapäeval aset leidnud Eesti Telekomi kiirele kukkumisele tuli nädala viimasel päeval aga siiski veel lisa. Aktsia läbis aktiivse reedese börsipäeva jooksul 5,5% languse ja sulgus 47,25 kroonil.
Londonis peatus reedel Eesti Telekomi aktsia ekvivalent 45,60 kroonil.

Kuigi telekomiaktsia päevane languseprotsent tuli pealtnäha suur oli päeva teisel poolel näha aktsiahinna stabiliseerumist. Aktsia madalaimaks päevasiseseks punktiks jäi 45,25 krooni.

Reedesest 26 mln kroonini küündinud käibest üle kahe kolmandiku andnud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia püsis küllalt stabiilsetes raamides, sulgus 147,25 kroonil ehk 0,7% kõrgemal kui eelnenud kauplemispäeval.

Võib arvata, et osa investoreid vangerdab oma investeeringuid tehnoloogiasektorist pikema ja stabiilsema ajalooga majandussektoritesse.
Samas peab aga mainima, et siiani küllalt hästi vastu pidanud pangandussektori aktsiad on välisturgudel muutunud märksa hapramateks ja haavatumateks kui mõni aeg tagasi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing