Sihtasutused hakkavad andma garantiid väikelaenudele

10. september 2001, 13:51

Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus KredEx ning EAS Regionaalarengu Agentuur alustavad 11. septembril koostööd väikeettevõtjate rahastamise parandamiseks, teatas sihtasutus oma pressiteates.

Kavas on juurutada otsegarantii toode kuni 400.000 krooni suurustele laenudele. Kui tavaliselt pöördub ettevõtja KredExi laenugarantiide puhul panka, siis otsegarantii puhul on kavandatud esimene käik EAS Regionaalarengu Agentuuri ettevõtluse tugisüsteemi kuuluvatesse ettevõtluskeskustesse.

Ettevõtluskeskuste konsultandid teostavad projekti analüüsi ning abistavad ettevõtjat vajadusel äriplaani vormistamisel või arengustrateegiate kujundamisel. Ettevõtluskeskuste konsultatsioonitööd rahastab riik läbi EAS Regionaalarengu Agentuuri. Sobivatele projektidele väljastab KredEx garantiipakkumise, mille ettevõtja võtab panka laenu taotlema minnes kaasa.

Garantiipakkumises on määratletud laenu olulised tingimused nagu laenu kestus, maksegraafik, tagatised ja maksimaalne intressitase. Garantii katab kuni 75 % laenu põhisummast. Otsegarantii eeliseks on tavapärasele laenuanalüüsile lisanduv nõustamine ettevõtluskeskustes. Samuti peaks otsegarantii vähendama pankade tööjõukulutusi väikelaenude menetlemisel ning tõstma seega nende huvitatust.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing