Ühistutel Tallinna Vee vastu uued süüdistused

10. september 2001, 08:02

Korteriühistud on alustanud jõuliselt ASi Tallinna Vesi kritiseerimist, heites lisaks pettusega lisaraha teenimisele firmale ette ka vee halba kvaliteeti, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mõnes kohas näeb vesi välja nagu kali, raha saab aga küsida ainult kvaliteetse teenuse eest,? kurtis Tallinna Vee poolt pakutava vee halba kvaliteeti Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla. Tema sõnul on vee kvaliteedi üle kurtnud just Põhja-Tallinna korteriühistud.

EKÜLi nõukogu esimehe Maire Joala sõnul on Eestis vee kvaliteet kõige hullem Tallinnas. ?See ei saa ju normaalne olla, kui kraanist voolab välja sõna otseses mõttes killustikku,? rääkis Joala.

Joala sõnul vahetati tema enda majas aasta jooksul välja kolm veearvestit, kuna torustikes voolanud ebakvaliteetne vesi oli need ummistanud.

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Geoffrey Thorpe?i sõnul teeb ettevõte regulaarselt vee kvaliteediproove kogu oma teeninduspiirkonnas ning testid näitavad, et vee kvaliteet vastab nõuetele.

?Tallinna Vesi ei saa vastutada vee kvaliteedi eest, kui see halveneb pärast Tallinna Veele kuuluvast süsteemist väljumist,? tõdes Thorpe. Seetõttu võivad vee halva kvaliteedi põhjused peituda hoopis kortermajade endi torustikes, mille korrashoiu eest ei vastuta Tallinna Vesi, lisas ta.

Korteriühistud pole rahul ka Tallinna Vee ja ühistute vahel sõlmitud lepingutega. Lepingutes on Jaadla hinnangul kirjas vaid vee-ettevõtte õigused ning korteriühistutele pandud kohustused.

?Korteriühistute liit soovib, et Tallinna Vesi sõlmiks lepingud sarnaselt Eesti Energia ja Eesti Gaasiga, ehk mitte ühistu, vaid korteriomanikuga eraldi,? sõnas Jaadla.

Geoffrey Thorpe?i sõnul ei saa korteriomanik aga olla personaalselt vee-ettevõtte klient, kellega vastav leping sõlmida, kuna korteriomanik ei oma vahetut ühendust ühisveevärgiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing