Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Omavalitsused ja riik vaidlevad eelarve üle

ÄP Online 11. september 2001, 00:00

Läbirääkimiste riigipoolne juht regionaalminister Toivo Asmer sõnas, et eile pandi paberile kaks põhilist küsimust, mida tuleb valitsusega arutada.

?Esiteks ei nõustunud omavalitsuste esindajad 3protsendilise kulude vähendamisega ning teiseks taotlevad nad juurde 120 miljonit krooni kohalike omavalitsuste eelarvetesse, mis peaks minema teede korrashoiuks. Täna fikseeritud eriarvamused edastan rahandusministrile, kes toob need homme koos 2002. aasta riigieelarvega valitsuskabineti ette,? lisas Toivo Asmer eile.

Riigi ja omavalitsuste vaheliste läbirääkimiste teemaks on riigieelarvest planeeritavad toetused, omavalitsuste prognoositavad maksulaekumised ja kavandatavad muudatused kohalike omavalitsusüksuste ülesannetes ning tulubaasi formeerimisel.

Järgmine läbirääkimiste voor on planeeritud 24. septembriks. Sel päeval on kavas ka allkirjastada 2002. aasta eelarve läbirääkimiste lõpp-protokoll.

Sellel aastal algasid läbirääkimised tavapärasest hiljem, et ministeeriumid saaksid oma seisukohad 2002. aasta eelarve prioriteetide osas eelnevalt sisuliselt ette valmistada ning omavalitsusliitudele edastada.

Läbirääkimiste hilisem algus on osaliselt tingitud sellest, et tuleva aasta riigieelarve esialgsed kontrollnumbrid selgusid juuni keskel, pärast mida oli võimalik juba konkreetsemaid numbreid arutada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:52
Otsi:

Ava täpsem otsing